Через Фонд гарантування вкладів на окупований Донбас "влили" 3,3 млрд з бюджету, - ЗМІ

Фонд гарантування вкладів фізосіб "відкрив" канал надходження готівки на території Донбасу, непідконтрольні Україні, перекачавши туди не менше 3,3 млрд грн, попередньо взявши їх в держбюджеті
Depo.Життя
2 квітня 2016 13:44
ФОТО: depo.ua

Про це пише DT.UA, повідомляє depo.ua.

"Масовий переїзд жителів, відсутня інфраструктура, розтерзана мережа банківських установ, втрата документів як самих вкладників, так і банків не завадили фонду систематично переводити величезні суми державних грошей. Вкладникам 34 банків, які проживають у зоні АТО протягом всього воєнного конфлікту, виплачує кошти в обсягах 93-99,9% гарантованих сум", - йдеться у статті.

Як зазначає видання, підозри про наявність додаткової корупційної маржі викликають списки тих банків, які були уповноваженими проводити виплати вкладникам.
За визнанням самих банкірів, третина вкладників, які одержують виплати в будь-якій фінустанові, потім стають його клієнтами. При цьому у списках ФГВФО разом із держбанками та великими фінустановами з розгалуженими мережами частенько з'являлися досить сумнівні структури.

"У листопаді 2014-го уряд і НБУ планували блокувати на непідконтрольних територіях не тільки роботу банків, а й банківські рахунки їхніх жителів. Потім ставлення принципово змінилося. ... Інформацію про те, що державні гроші під виглядом виплат вкладникам на непідконтрольних територіях перекачують у приватні руки, до прем'єра доносили. Він розпорядився створити робочу групу з силових відомств, яка провела б розслідування цього та інших аспектів діяльності фонду", - йдеться у повідомленні.

Однак у ГПУ розпорядження про створення тієї самої групи досі не підписано, зазначає видання.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя

Мітки: життя