Через 25 років говоритимуть українсько-англійським суржиком, - вчений

Російсько-український суржик, яким розмовляють в ряді населених пунктів України, може поступитися українсько-англійському
Depo.Життя
24 серпня 2016 11:20
ФОТО: depo.ua

Про це в прогнозі depo.ua заявив доктор філологічних наук, професор, декан факультету української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка Національного педагогічного університету ім. Драгоманова Анатолій Висоцький.

"Не виключаю, що суржик буде українсько-англійським. Вже зараз молодь використовує у спілкуванні, особливо у соцмережах, половину англомовних термінів, які вплітаються в українську мову. Цей сленг, на щастя, не має широкого вжитку, і достеменно невідомо, чи буде він панувати у мові", - каже Висоцький. 

Професор нагадує, що українській мові вдалося вижити за дуже несприятливих обставин і зазначає, що наразі її популярність зростає. 

"У мови існує так званий самозахист. У критичні часи, за будь-якої влади, при ухвалюванні законів, які шкодили мові, вона підносилася. Наразі конкурс на спеціальність "Українська мова та література зріс" – так проявляється самозбереження мови", - акцентує Висоцький.

Інші прогнози читайте у матеріалі "Українська мова-2041", прогнози щодо інших сфер - у спецпроекті "Україна-2041". 

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя