Через 25 років Європа продовжить "харчуватися" українськими мізками, - експерти

Україна і через 25 років у сфері IT продовжуватиме заробляти на аутсорсингу, постачаючи "інтелектуальну сировину" і виїжджаючи за кордон
Depo.Життя
24 серпня 2016 08:00
ФОТО: depo.ua

Про це у прогнозі depo.ua розповів менеджер проектів The App Solutions Андрій Григоренко.

На думку експерта, сподіватися, що власні стартапи зроблять IT драйвером економіки – дещо оптимістично.

"Власні проекти у нас є і зараз. Але їхня перша мета - підняти раунд інвестицій, друга - продатися за кордон. Від цього у виграші і інвестори, і замовники. В Україні їм тісно. Ринки для їхніх продуктів знаходяться не тут. Природно, що вони і їдуть до них ближче, отримують науково-технічну базу", - зазначає Григоренко.

Аби змінити ситуацію, від держави потрібні комплексні рішення.

"Тут справи не лише в IT. Наприклад, український стартап Petcube коштує шалених грошей і купити в Україні його не можуть через низьку купівельну спроможність", - каже менеджер проектів.

Тож, якщо ситуація не зміниться, Україна і через 25 років продовжуватиме заробляти переважно на аутсорсингу.

СЕО Українського стартапу AppStorio Андрій Ткаченко зазначає, що ринок готових продуктів приносить в рази більше дивідендів, ніж банальний продаж мізків.

"Невеликий приклад: сервіс мікроблогів "Твіттер" оцінюють в $22млрд, при цьому оцінка Запоріжстали - близько $2 млрд. На сировинній економіці далеко не заїдеш", - запевняє програміст.

Втім, експерт сподівається, що через 25 років в Україні з'явиться більше своїх проектів.

"Це, в тому числі, школа для наших ІТ-фахівців, і можливість заробити перший капітал для створення свого продукту. Уже сьогодні є історії успішних українських проектів і команд таких як Viewdle, looksery, Petcube, MacPaw, Prom.ua та дестякі інших. Будемо сподіватися що скоро їх буде сотні і тисячі", - каже Ткаченко.

Інші прогнози щодо розвитку IT в Україні читайте в матеріалі "IT-2041", прогнози щодо інших сфер - у спецпроекті depo.ua "Україна-2041". 

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя