Через 25 років дипломи про вищу освіту не матимуть значення, - експерт

В майбутньому цінуватиметься не диплом, а реальні знання і компетенції
Depo.Життя
24 серпня 2016 09:00
ФОТО: depo.ua
Через 25 років дипломи про вищу освіту не матимуть значення, - експерт
Через 25 років дипломи про вищу освіту не матимуть значення, - експерт

Про це в коментарі depo.ua повідомив доктор філософських наук, професор, академік Національної академії педагогічних наук України, ректор Київського університету імені Бориса Грінченка Віктор Огнев'юк.

"Через 25 років вимога мати диплом втратить сенс, оскільки більше цінуватимуться реальні компетенції та активна участь у освітніх, дослідницьких і творчих проектах, тренінгах, бо життя реально потребує навчання упродовж життя", - акцентує ректор.

За його словами, відбудеться перехід від формальних вимог (диплом – ред.) до реального оцінювання потенціалу кожної людини.

"За такого підходу ми матимемо можливість стати країною креативних особистостей", - наголошує Огнев'юк.

Про те, що в майбутньому українцям доведеться вчитися все життя, говорить і співзасновник освітньої платформи Prometheus Іван Примаченко.

"Суспільство розвивається, з'являється багато нових знань, які треба засвоювати. Люди, готові постійно вчитися, будуть більш успішними. Ціність диплому буде зменшуватися, а сертифікатів з курсів та циклів курсів - зростати. Вони показуватимуть нинішні знання людини, а не ті, які вона здобула в юності", - прогнозує освітянин.

На його думку, зміниться і система, за якої людина вступає в університет і вчиться кілька років поспіль до отримання диплому.

"Зараз з'являються можливості альтернативного навчання – від майстер-класів до онлайн-курсів різних університетів світу. Людина бере собі кілька курсів і проходить їх, йде працювати, знову повертається до навчання. Мені здається, університети будуть змушені піти тим самим шляхом, надати можливість навчатися фрагментами. Процес навчання стане гнучким і модульним. розпадеться на окремі курси, які можна буде брати у зручний час, суміщаючи з роботою", - передбачає Примаченко.

Інші прогнози про майбутнє української освіти читайте в матеріалі depo.ua "Освіта-2041", прогнози про майбутнє інших галузей - у спецпроекті "Україна-2041".

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя