Смачно і корисно: 5 порад, як правильно економити на їжі

Витрати на їжу, зазвичай, найзначніші. Людина може не купити якусь річ, але їсти хоче завжди. Найчастіше, підраховуючи бюджет наприкінці місяця, з'ясовується, що на їжу було витрачено більше, ніж передбачалося. А ці кошти можна було б відкласти на відпочинок або просто поповнити заощадження

Смачно і корисно: 5 порад, як правильно…
Фото: Рixabay

Depo.ua розповість, як смачно харчуватися, навіть якщо в гаманці майже нічого не залишилося, а сім'ю годувати треба.

Як правильно економити на їжі: що повинна знати кожна господиня

Для економії на продуктах зовсім не обов'язково переходити на макарони з сосисками та покупні пельмені. Існують різні хитрощі, як можна харчуватися смачно і недорого.

Уникайте імпульсивних покупок і складайте меню

Люди нередко ведутся на скидки, а потом выбрасывают продукты, даже не попробовав их

Якщо в магазині акція на якісь товари — це зовсім не означає, що ними потрібно забити холодильник. Перш, ніж покласти акційні продукти до кошику, подумайте, чи дійсно це те, без чого не можна обійтися. Нерідко трапляється так, що люди ведуться на знижки, а потім викидають продукти, навіть не спробувавши їх. Щоб такого не трапилося, складайте списки, коли йдете за покупками, або заздалегідь визначте, що збираєтеся готувати, і беріть з прилавків у магазинах лише ті товари, які входять до рецепту страв.

Заморожуйте продукти

Клубнику лучше замораживать самостоятельно дома

Багато хто вважає, що заморожувати продукти не потрібно, адже в магазинах можна купити протягом року сезонні ягоди, овочі чи фрукти в замороженому вигляді. Проте, якщо поглянути на ціни, наприклад, на полуницю взимку, стає зрозуміло, що набагато дешевше було б її заморозити влітку. До того ж заморожені продукти в супермаркетах часто мають невиправдану вартість через велику кількості льоду на них.

Що стосується морепродуктів, то не варто купувати готові заморожені морські коктейлі. Краще робити їх самостійно, купуючи морепродукти окремо. Найдешевший морський варіант — кальмари.

Не забувайте про крупи

Крупы – это кладезь необходимых витаминов для нормального функционирования организма

Заощадити сімейний бюджет реально і на покупці різноманітних круп. З них можна приготувати безліч страв, а за ціною вони виходять набагато менше за інші. Наприклад, з пшона можна приготувати не тільки солодку кашу, а й гарнір до м'яса та риби, а з рису, як відомо, виходить смачний плов. Варто відзначити, що каші — це джерело необхідних вітамінів для нормального функціонування організму, тому такі продукти не лише смачні, а й корисні.

Вибирайте продукти з розумом

Из куриного филе получается много вкусных блюд

Багато хто вважає, що чим продукти дорожчі, тим вони смачніші та корисніші, проте це не завжди так. Наприклад, з курки відбивні виходять не гірше за відбивні зі свинини, також м'ясо птиці в перших стравах за смаком не поступається яловичині. З метою економії можна купувати курку тушкою: м'ясо використовувати для гарячого, а кістки, що залишаться, ще трохи запекти в духовці та зварити з них смачний бульйон.

Не купуйте готові страви, а готуйте самі

Лепка пельменей дома

Економити можна не тільки купуючи дешевші продукти, а й готувати деякі страви власноруч. Той самий паштет з курячої печінки вийде в декілька разів дешевшим, якщо зробити його вдома. Деякі люди самостійно збивають масло та готують натуральні йогурти. Зберегти частину сімейного бюджету можна завдяки сімейному ліпленню пельменів або приготування котлет, які потім заморожуються.

Для того, щоб готувати смачні й корисні страви, необов'язково мати під рукою фуа-гра чи червону ікру. Якщо проявити трохи фантазії й готувати з хорошим настроєм, навіть з недорогих продуктів можна зробити чудові кулінарні шедеври.

Раніше ми розповідали про те, як схуднути на найпростіших продуктах.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme