"Був завжди вільним": Митрополит Епіфаній згадав про Стуса

Блаженніший Митрополит Київський та всієї України Епіфаній прокоментував ситуацію, що виникла навколо книжки Вахтанга Кіпіані "Справа Василя Стуса", після того, як її заборонив Дарницький районний суд міста Києва

"Був завжди вільним": Митрополит Епіфані…
Фото: Facebook / Митрополит Епіфаній

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на відповідний допис у Facebook.

"Українcький народ продовжує виборювати право знати свою історію – справжню, а не системно фальсифіковану державою-агресором з усіма її міфами та втаємниченням правди. На жаль, справедливість цього твердження ще раз доводить резонансне рішення суду щодо заборони книги "Справа Василя Стуса". Відтак суспільство змушене протистояти посяганню на свободу слова, як на основоположне право людини, без якого неможлива правова країна, у якій ми всі прагнемо жити", – написав Епіфаній.

Він зауважив, що "у ці дні кожен, хто боронить правдиву українську історію та пам’ять про Василя Стуса, відгукується на заклик великого поета та дисидента: "Усі, хто проти диктатури, – встаньте!".

"Реакцією на рішення суду український народ доводить: тиранія радянського союзу більше ніколи не матиме місця у нашій демократичній незалежній державі, як би цього не хотіли і не домогались совєцькі адепти. А правда про їхню негідну діяльність вже добре відома і буде поширюватись й далі – її неможливо ув’язнити, заборонити чи приректи на несправедливу смерть", – йдеться у публікації митрополита.

Також Епіфаній додав, що "ми неодноразово були свідками, як українську історію замовчували, змінювали, маскували".

"Зокрема, як спотворювали історію нашої Церкви. Та правда завжди перемагає, вона є тим світлом, що долає будь-яку темряву. Ба більше, що ретельніше її намагаються приховати, то більш яскравою та очевидною вона стає. Саме тому світла пам’ять про Стуса завжди житиме в українському серці, незважаючи на будь-які заборони. Адже Стус справді був завжди вільним, навіть під час свого ув’язнення в радянській камері", – підсумував він.

Нагадаємо, 29 серпня 2019 року Медведчук подав до суду на журналіста Вахтанга Кіпіані, який є автором-упорядником книги "Справа Василя Стуса", що розкриває правду про кримінальну справу, життя і смерть видатного письменника та діяча. 

Згодом Медведчук у суді добився заборони розповсюдження книги про Стуса. Також у видавництві вирішили подати апеляцію на рішення суду.

Окрім того, повідомлялося, що вже було розповсюджено майже 20 тис. примірників книги, тому її вирішили додрукувати.

Довідка: Віктор Медведчук був адвокатом Василя Стуса на судовому процесі в 1980 році. Сам Стус протестував проти цього призначення, але не зміг домогтися заміни захисника. У виступі перед судом Медведчук заявив, що всі злочини підсудного заслуговують покарання.

Суть позову Медведчука зводиться до того, щоб вилучити з продажу — по суті, заборонити поширення книги "Справа Василя Стуса" Вахтанга Кіпіані, в будь-якій формі і на будь-якій території. У той же час, за словами Кіпіані, вже продано близько 10 тисяч екземплярів книги.

Сам Медведчук, коментуючи позов, заявив, що "якщо людина дозволяє собі висловлювання, які не відповідають дійсності, то це є предметом судового розгляду".

Читайте також: Заборона книги про Стуса: Що чекає на українських письменників, які працюють з архівами спецслужб

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme