Бунт "Торнадо": Що відбулося в Лук'янівському СІЗО

Колишні бійці роти "Торнадо", які сидять у Лук'янівському СІЗО, влаштували збройний бунт

"Торнадівці" знову влаштували скандал. Проста хронологія подій.

1). "Торнадівці" дуже вільно і впевнено почували себе у Лук'янівському СІЗО. Вони пересувалися, користувалися мобільними телефонами, Інтернетом. В камері був телевізор, холодильник - весь комфорт. І навіть гроші заробляли, вимагаючи їх у інших ув'язнених. В основному, в обмін на різні поблажки. Про це відкрито розповідають люди, знайомі із ситуацією. Один зі способів, яким "торнадівці" здобували необхідні ресурси: вони погрожували іншим "сєдєльцям", або ж обіцяли "кришу". Ну і домовлялися, або ж ні. Втім, рано чи пізно таки домовлялися про дах, оскільки тим, хто відмовляв, було не дуже комфортно сидіти.

2). Правоохоронці розповідають, що вони, мовляв, отримали інформацію, що "торнадівці" вимагають гроші від інших осіб, які утримуються в СІЗО, ціною їхнього життя. І тут дуже дивно це чути сьогодні, оскільки за стільки часу не помічати це раніше було неможливо. А враховуючи ті блага, які мали "торнадівці" в СІЗО - вони самі їх продемонстрували на сьогоднішньому стрімі, то тут швидше повіриш у гнилість пенітенціарної системи і корупцію в СІЗО, ніж у "сліпість" правоохоронців, які раптово прозріли.

3). "Торнадівці" дізналися, що їх мають розділити, вивезти із СІЗО та розподілити по різним закладам пенетенціарної системи України. Звичайно, їх це не влаштувало. Вони забарикадувалися в камері, увімкнули стрім, розпочали бунт з погрозами силовикам. Ось анонсована вище камера.

На відео "Торнадівці" розповідали, що їх хочуть "поламати", але нічого не вийде і їх зможуть винести хіба "вперед ногами". Також кричали зекам, що сьогодні "нас, а завтра вас".

4). На підмогу силовикам у СІЗО прибув спецназ і бійці НГУ. Паралельно з ними під СІЗОприїхали прихильники "Торнадо". Вони палили шини, кидали каміння в поліцію. За допомогою спецпризначинців "торнадівців" вдалося заспокоїти, в камері проводився обшук, під час якого ув'язнені погрожували співробітникам СБУ, прокуратури Державної кримінально-виконавчої служби розправою. Чотирьох відправили в карцер, а ще трьох відвезли в інші ізолятори. Шлях до автозаків розчищали силовики.

5). Силовики та прокуратура заявили про збройний опір "торнадівців". Під час обшуку в камері виявили та вилучили комп'ютерну техніку, а також заборонені предмети, в тому числі зброю – від саморобних вибухових пакетів до холодної зброї.

Прокуратура підтвердила інформацію, що ув'язнені "використовуючи засоби мобільного зв'язку, діючи за попередньою змовою групою осіб, з погрозою вбивства, чинять тиск на іноземного громадянина, вимагаючи від нього передачі їм майна та/ чи права на майно, а також готують організацію масових заворушень та закликають до їх вчинення ув'язнених цієї установи".

6). Простіше кажучи, силовики підтвердили те, про що ми писали на початку цієї статті. Звичайні бандити, які отримали в від держави зброю, щоб відстоювати незалежність і замість цього знущалися з місцевого населення на Донбасі, продовжили робити те єдине, що вони вміють, в СІЗО. І виникає питання, куди дивилися до цього силовики в СІЗО? Можливо, якби вони не полізли до іноземця, ситуація не змінилася б? Чи, врешті-решт, бандити настільки обнагліли, що перейшли дозволену межу. В будь-якому разі, ті, хто вважав "Торнадо" героями, нехай тепер подивляться на своїх кумирів.

Довідка:

Hота спеціального призначення "Торнадо" входила в структуру МВС.

7 квітня 2017 року Оболонський районний суд Києва засудив колишнього командира роти "Торнадо" Руслана Онищенка до 11 років позбавлення волі. Заступник Онищенка Микола Цукур засуджений до 9 років позбавлення волі.

Ще шість бійців отримали від 9 до 10 років в'язниці, зокрема: Данило Ляшук, позивний "Моджахед", засуджений до 10 років позбавлення волі; Ілля Холод ( "Холод") - 9 років; Максим Глєбов ( "Ахіллес") - 9 років; Микита Кущ ( "Кущ") - 9 років; Борис Гульчук ( "Бізон") - 9 років; Анатолій Пламадяла ( "Сем") - 8 років.

Микита Свиридовський, Роман Іваш, Андрій Демчук, Юрій Шевченко отримали умовний термін 5 років з відстрочкою.

Бійці роти "Торнадо" підозрювалися у створенні злочинної організації і скоєнні на території Луганської області в зоні проведення АТО, в період з грудня 2014 року по червень 2015 року, тяжких і особливо тяжких злочинів, передбачених ч.1 ст.255 (створення злочинної організації) , ч.2 ст.365 (перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу), ч.3 ст.146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини), ч.2 ст.127 (катування), ч.2 ст.153 ( насильницьке задоволення статевої пристрасті неприродним способом), ч.2 ст.342 (опору представникові влади, працівникові правоохоронного органу, державному виконавцю, члену громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовцеві), ч.3 ст.289 (незаконне заволодіння транспортним засобом) КК України.

Весною 2018-го почався розгляд апеляції.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #Україна