Британські вчені з'ясували, хто обмальовує стіни під ніком Бенксі

Британці з'ясували особистість культового художника Бенксі, який працює у жанрі стріт-арту і нічого про себе не розповідає
Depo.Життя
4 березня 2016 16:44
ФОТО: depo.ua

Вчені застосували метод "географічної профілізації", який використовується для викриття серійних злочинців, щоб довести, що невловимий вуличний художник Бенксі - насправді Робін Каннінгем з Брістоля, повідомляє depo.ua із посиланням на newsru.com.

Фахівці з лондонського університету королеви Мері стверджують, що простежили звичні маршрути Бенксі, проаналізувавши місця, де найчастіше з'являються його малюнки. Створена ними схема узгоджується з тим, що відомо про Робіна Каннінгема, якого ще в 2008 році підозрювали в створенні графіті-провокацій, пише The Atlantic.

Вирішивши вичислити особистість Бенксі, вчені обрали 140 "підозрюваних" з лондонських і бристольских художників. Далі були визначені найбільш "гарячі точки", в яких поява Бенксі найбільш ймовірна. Ці місця збіглися з домашньою адресою, спортклубом, барами і трьома адресами в Лондоні, де часто з'являється Каннінгем.

Британські вчені з'ясували, хто обмальовує стіни під ніком Бенксі - фото 1

"Якщо ви порівняєте в Google Бенксі і Каннінгема, ви отримаєте близько 43,5 тисяч збігів. У нас було десять найбільш ймовірних підозрюваних, але швидко стало очевидно, що серйозно варто розглядати тільки одну кандидатуру, і тепер всі знають, хто це", - розповів  співавтор дослідження Стів Ле Комбер.

Вчений зізнався, що є прихильником Бенксі і був упевнений, що це Каннінгем, і без будь-якого аналізу. Відзначимо, в дослідженні брали участь кримінологи і колишні детективи з декількох країн.

Чи будуть Каннінгему пред'явлені звинувачення в "злочинному вандалізмі", як у Великій Британії розцінюються графіті, невідомо.

Бенксі вважається одним з найяскравіших представників світового стріт-арту. Він почав свій творчий шлях ще в 1990-і роки, швидко ставши популярним завдяки масштабності і гострій соціальній тематиці своїх робіт. У середньому вони оцінюються понад 500 тисяч доларів. Бенксі відомий тим, що не анонсує появу своїх робіт, дуже мала кількість людей знає його в обличчя.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя