Британка вимагає заборонити "Сплячу красуню" за пропаганду зґвалтувань

Мешканка британського міста Нортамберленд-Парк Сара Холл знайшла в казці "Спляча красуня" пропаганду зґвалтувань і зажадала, щоб твір прибрали зі шкільної програми для учнів молодших класів

Depo.Життя
23 листопада 2017 13:07
ФОТО: depo.ua

Жінка заявила, що не бажає, щоб її шестирічний син проходив в початковій школі казку, в якій дітям прищеплюють неправильні ідеї про згоду на секс, повідомляє Depo.ua з посиланням на Metro.

Обурення британки викликала сцена, в якій принц цілує сплячу дівчину, не запитавши, чи хоче вона цього. "Я вважаю, що в казці є проблеми з презентацією сексуальної поведінки і згоди. Мені здається, така поведінка неприпустима в наш час", - сказала Холл.

На думку жінки, шестирічні діти сприймають всерйоз все, що їм говорять, а відповідати на запитання дитини про секс вона поки що не готова.

Разом з тим Холл запропонувала компромісний варіант: "Казку не варто повністю прибирати з програми, нехай її обговорять школярі старшого віку, поговорять про культуру згоди і почуттях принцеси".

В одній з перших версій казки авторства Джамбаттисти Базіле під назвою "Сонце, Місяць і Талія", опублікованій у 1643 році, сплячу принцесу дійсно ґвалтує уві сні заблукалий король іншої держави. Вона навіть народжує дітей уві сні, і один з них в пошуках їжі починає смоктати її палець, з якого випадає скалка від зачарованого веретена, і дівчина прокидається.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя