Британія обіцяє повністю припинити викиди парникових газів

Уряд Великої Британії ухвалив оновлену кліматичну стратегію, якою передбачено повне припинення викидів парникових газів в атмосферу до 2050 року

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на BBC.

У кліматичній стратегії, що діяла у Британії раніше, передбачалось скорочення викидів парникових газів на 80%, однак уряд країни вирішив оновити стратегію, зробивши її ще більш радикальною.

Зазначається, що скорочення парникових газів в оновленій стратегії називають "скороченням до чистого нуля". Це означає, що у 2050 році ті викиди парникових газів, які скоротити все ж не вдасться, будуть компенсовувати висадками нових дерев або абсорбуванням парникових газів з атмосфери.

"Британія провела світ до багатства через викопне паливо у часи Індустріальної революції, тож це логічно, щоб Британія повела світ в протилежному напрямку", — повідомила прем'єр Великої Британії Тереза Мей, коментуючи нову стратегію.

За розрахунками, наведеними у новій стратегії, якщо решта країн світу підуть тим же шляхом, який обрала Британія, то існує 50% ймовірність того, що середня температура не підніметься на критичних 1,5 градуса за Цельсієм. Останній показник вважають незворотною точкою для небезпечних змін клімату.

"Зараз настав час йти ще далі та ще швидше у питаннях збереження довкілля для наших дітей. Ми мусимо повести світ до чистішої та зеленішої форми зростання", — додала Мей.

Нпагадаємо, у грудні повідомлялося, що Світовий банк виділить $200 млрд на боротьбу із змінами клімату у 2021-25 роках, подвоївши інвестиції на ці цілі порівняно з теперішнім п'ятирічним фінансовим планом.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна