Брати "Ірми": ТОП-8 найстрашніших ураганів останнього століття

Ураган "Ірма" наробив знищив кілька островів, розтрощив сотні будинків і забрав 24 життя

Depo.Життя
11 вересня 2017 18:30
ФОТО: depo.ua
Брати "Метью": ТОП-7 найстрашніших ураганів останнього століття
Брати "Метью": ТОП-7 найстрашніших ураганів останнього століття

Стихія досягла швидкості у рекордні 300 км/годину, а зараз, на щастя, ослабла.

Із зони дії урагану було евакуйовано 7 млн людей. В американському штаті Флорида почалися мародерства.

Depo.ua пропонує дізнатися більше про "вчителів" США та інших країн - найстрашніші урагани, які руйнували домівки і забирали життя протягом останніх ста років.

1. Меттью

Минулого року над Атлантикою вирував "Меттью", який тоді називали найпотужнішим ураганом десятиліття.

У ЗМІ повідомляли про 800 жертв, здебільшого - серед мешканців острова Гаїті. На острові були зруйновані майже всі будинки.

У США найбільше постраждали Південна Кароліна і Флорида.

Втім, американці підготувалися до стихійного лиха: у країні відкрили ряд притулків з запасом харчів та медикаментів для постраждалих. Також запустили спеціальний додаток FEMA mobile app англійською та іспанською, який допоможе американцям отримати нові дані про стихію.

2. Катріна

Цей ураган вважають одним з найбільш смертоносним в історії людства і найбільш руйнівним у США. Лютувала стихія у 2005 році на Сході США, головний удар припав на Новий Орлеан. Тоді влада не сприйняла метереологічні зведення серйозно, і належна підготовка до урагану не велася. Подібна недбалість обійшлася країні у 1836 людських життів. Близько 80% площі штату опинилося під водою, а півмільйони людей лишилося без житла. Всі ці жертви обвалили рейтинг тодішнього президента Джорджа Буша, який виявився безсилим захистити своїх громадян.

Лихо консолідувало американців. Допомагати жертвам стихії визвалися сотні волонтерів. Зокрема, Бред Пітт власноруч будував будинки для тих, кого стихія залишила без даху.

3. Кенна

Епіцентром стихії, яка розбушувалася восени 2002 року, виявився штат Наяріт у Мексиці. Вітер дув з шаленою швидкістю понад 250 кілометрів на годину. 75% будівель міста Сан Блас було ушкоджено, лінії електропередач і трубопроводи - зруйновано.

Стихія завдала збитків, які оцінюють приблизно у $100 млн.

При цьому влада країни знала про наближення стихійного лиха і встигла підготуватися, евакуювавши людей і відкривши 20 притулків. Ураган забрав сім людських життів.

4. Мітч

Ураган, якому було присвоєну найвищу, п'яту категорію, у 1998 році тероризував країни Атлантичного басейну - Нікарагуа, Гондурас, Сальвадор. Тоді жертвами стихії стало 20 тисяч людей. Більшість загинуло від гігантських хвиль висотою шість метрів і потужних сольово-грязьових потоків. 2,7 мешканців регіону лишилися без даху над головою. Гостро відчувався брак питної води і необхідних медикаментів. Все це в майбутньому спричинило хвилю інфекційних захворювань.

5. Ендрю

Цей ураган у 1992 році охопив Багамські острови, південну частину Флориди і Луїзіани. 26 людей загинуло від самого урагану, і 39 - від його наслідків. Офіційно Ендрю завдав шкоди на $26,5 мільярдів доларів, хоча деякі стверджують, що цифри занижено.

6. Інікі

В тому ж році ураган Інікі охопив Гаваї. Урагану присвоїли четверту категорію - швидкість вітру сягала 235 кілометр на годину. Лихо погубило шестеро людей. 1500 будинків і всю інфраструктуру острова було зруйновано - ураган "видув" з бюджету $ 1,8 млрд.

7. Бхолійський циклон

Циклон Бхола у 1970 році обрушився на Східний Пакистан (зараз Бангладеш) і Західну Бенгалію у Індії. Урагану присвоїли лише третій ступінь, але руйнівна сила стихії полягала в іншому: через величезну кількість опадів затопило більшість сіл у дельті Гангу, змивало цілі села. Точні дані щодо загиблих наразі невідомі - за оцінками експертів циклон вбив 300 - 500 тис. людей.

Нездатність влади бодай якость захистити своїх громадян здійняла хвилю нищівної критики. Через це на наступних виборах перемога дісталася опозиції. Також бездарні дії можновладців, за оцінками експертів, привело до подальшого відокремлення Бангладешу.

8. Камілла

Зародившись як тропічний циклон біля західного узбережжя Африки у 1969 році, ураган набрався сил і вдарив по США. Потужність лиха вивилася несподіванкою для багатьох синоптиків: вони сподівалися, що, діставшись до США, ураган майже вщухне. Шалений вітер і дощі наробив біди у штатах Міссісіпі, Алабама, Вірджинія і Луїзіана. 256 мешканців країни зникли без вісти. 8,9 тис. отримали поранення. Спричинена опадами повінь занурила під воду тисячі будинків.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя