Інформфронт: Борімося з "добрими ополченцями" на українському ТБ разом

Depo.ua разом з громадянським рухом "Відсіч" починає безстрокову акцію боротьби з російською пропагандою на телебаченні

Інформфронт: Борімося з "добрими ополчен…

Скандал з серіалом "Не зарікайся" на каналі "Україна" набирає обертів. Нагадаємо, 66-серія телевитвору обурила суспільство. Зокрема, чимало небайдужих українців зачепили кадри, в яких представники "Л/ДНР" говорять про "криваву хунту" та "купку фашистів".

Боремося з "добрими ополченцями" на телебаченні разом - фото 1

Боремося з "добрими ополченцями" на телебаченні разом - фото 3

Боремося з "добрими ополченцями" на телебаченні разом - фото 4

На хвилю обурення відреагували у Держкіно, призначивши каналу позапланову перевірку. Але в результаті... не виявила порушень. Тож експерти залишили прокатне посвідчення серіалу

Втім, голова Держкіно Пилип Іллєнко обурився результатом перевірки, і оголосив про розпуск комісії.

"Позитивне рішення експертів щодо можливості показу цього серіалу стало для мене неприємною несподіванкою і я не можу з ним погодитися. Саме тому, враховуючи надзвичайний суспільний резонанс з цього приводу, я вважаю потрібним припинити повноваження нинішнього складу комісії і сформувати новий її склад", - зазначив Іллєнко. 

Згідно з дослідженнями "Відсічі", "Не зарікайся" - далеко не єдине порушення в українському телеефірі. Навіть після того, як Держкіно оприлюднило списки заборонених картин від нашого східного сусіда, на телебаченні прослизає проросійська пропаганда. 

Її відголоски можна побачити навіть у доволі невинних проектах. Наприклад, 24 лютого 2016-го року на "Новому каналі" вийшла серія сіткому "Щасливі разом". Активістів "Відсічі" обурив один з позитивних героїв картини - російський поліцейський. В організації нагадують, що популяризація російських силових структур заборонена українськими законами, втім телеканали на це зважають слабо, і, максимум, "розмивають" російські шеврони. 

Втім, звертають на інший, більш разючий кадр - головні персонажі позують на фоні російського прапору, а в руках акторки - лялька, одягнена в українські кольори. 

"Яка кумедна лялька, у неї ноги вигинаються у зворотній бік", - каже героїня.

Одяг іграшки не є формою української збірної, однак асоціації виникають доволі чіткі. 

Боремося з "добрими ополченцями" на телебаченні разом - фото 4

Зазначемо, що в українському прокаті заборонена лише одна серія зазначеного сіткому.

Поміж інших "Відсіч" визначає і серіал "Жизнь и приключения Мишки Япончика", присвячений життєвій історії одеського кримінального авторитета. Проект виходив вже в цьому році на телеканалі ICTV.

Боремося з "добрими ополченцями" на телебаченні разом - фото 5

Чималий акцент робиться на протистоянні банди Япончика, який встиг повоювати у "червоній армії", і петлюрівців. 

"Я от пристав до червоних, Петлюру бити буду", - каже головний герой. 

Також він називає гайдамаків "босотою" і "задрипаними селянами". 

І хоча Япончик займається протизаконною діяльністю, образ створено колоритний, а симпатії глядачів здебільшого на його боці. 

Доволі часто трапляються фільми з кадрами, де російські поліцейські або військові виступають позитивними героями, хоча це напряму суперечить українському законодавству. 

Для прикладу, за інформацією "Відсічі" минулого літа у День українського прапора на "1+1" крутили фільм "Доріжка вздовж ріки" (Тропинка вдоль реки) - про амурні походеньки російських солдатів. Крім того, фільм з'явився на екранах без українських субтитрів. 

Інформаційний фронт: Боремося з "добрими ополченцями" на телебаченні разом - фото 6

Нагадаємо, свого часу боротьба за очищення українських телеефірів від пропаганди дала значні результати. В кілька підходів в Україні заборонили чимало російських проектів. Як один з прикладів, після серії публікації у ЗМІ нарешті позбавили посвідчення серіал "Далекобійники", в якому російські фурники "вчили хохлов благородству", а герой-українець підкреслював свою любов до росіян. 

Втім, повністю очистити ефіри не вдалося. Depo.ua разом з громадським рухом "Відсіч" розпочинає акцію "Інформаційний фронт", під час якої буде моніторити та давати регулярні звіти про випадки російської або антиукраїнської пропаганди на нашому телебаченні. 

Закликаємо приєднуватися до нашої ініціативи і повідомляти про порушення законодавства і наявність на телебаченні інформації, яка загрожує національній безпеці. Про такі випадки пишіть на адресу v.pirovich@depo.ua.

Depo.ua буде вимагати пояснень від Держкіно та Нацради з питання телебачення та радіомовлення щодо нових порушень, зафіксованих активістами в телеефірах. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme