Бенюк: Погоджуся лише на крісло голови СБУ, а Пантелеймонова мав бити сам Яценюк

Богдан Бенюк, народний артист України і колишні народний депутат від ВО "Свобода", розповів depo.ua, як його політична сила планує рятувати підмочену репутацію

-  Партію "Свобода" сьогодні  звинувачують у нещодавньому теракті під стінами Ради...

- Перед виборами проти "Свободи" завжди використовують речі для дискредитації. Це сплановані штуки. Дякуючи президенту і тим, хто зараз керує країною, ми не потрапили до Ради.

Ви бачили скільки днів ЦВК підраховувало голоси? І все-таки домовилися нас не пускати. Проти нас завжди були провокаційні штуки, які спрацьовують і зараз. Бо починаються вибори у місцеві ради.

- Що "Свобода" планує робити, аби захистити свою репутацію?

- Нічого не треба робити. І те, що нас звинуватив Аваков (Арсен Аваков, міністр МВС - ред.) - це не означає, що він є останньою інстанцією. Якщо він живе у "Фейсбуці" і не бачить довкола світ, то він має такі поняття.  

"Свобода" інакше висвітлювала ці події. Ми маємо своє відео, яке вже почали показувати по всіх каналах. Тобто будь-яке питання можна показати з різної точки зору.

І дуже важливо, що будь-які спірні питання можна вирішити у суді.

Навіть, якщо згадати цю історію з Першим національним і Олександром Пантлеймоновим. Хіба суд був? Тоді докотилося до того, що якби туди не пішли Мірошниченко з Бенюком, то росіяни б не напали на Донецьку і Луганську області. А якби "Свобода" не була б в грузинському парламенті, то і Абхазії б не було.

Насправді "Свобода" - наріжний камінь. Бо ми ведемо колючу політику, яка ніяк не підходить керівництву.

Артист і "свободівець" Бенюк: Погоджуся лише на крісло голови СБУ - фото 1

- До речі, Георгій Тука, керівник Луганської ВЦА, коментуючи останні скандальні події під Радою у себе на "Фейсбуці" написав, що треба було гранату кинути не у міліціонерів, а у депутатів. Ви підтримуєте такі заяви?

Це дуже невдячна справа - обговорювати те, хто щось говорить. 

- Якщо згадати ті події з Олександром Пантелеймоновим, в. о. генерального директора Національної телерадіокомпанії. Ви б зараз так само вчинили?

- Звичайно. Якщо людина веде антиукраїнську діяльність та пропаганду, то як ще треба робити?

- Тобто така агресивна методика має бути в політиці?

- Яка методика? Показувати парад тих, хто загарбав частину нашої землі? Це нормальна методика?

- Ні, я про те, як ви разом з Мірошниченко силою примушували писати заяву на звільнення.

- Туди мав поїхати Яценюк і зробити те, що ми зробили. А завжди як виходить? Звичайні люди  все зроблять.

От у мене таке питання до нинішньої влади. У нас війна йде. А чому по сьогоднішній день не визнається, що це війна? Ми в АТО граємося. Кожного дня гинуть люди. І буде далі так само продовжуватися, поки не будемо відстоювати свої національні інтереси.

- Якщо все ж до Конституції будуть внесені зміни, що "Свобода" будете робити?

- Прийдемо до влади і все скасуємо. І насправді все реально в цьому світі. Хіба ми думали, що Януковича можна буде скинути. Ні. Але так сталося.

- А якщо будуть парламентські вибори, ви будете балотуватися?

- Звісно. Під час минулого скликання "Свобода" вела себе достойно. І насправді ті люди, які зараз прийшли до влади, виїхали на плечах "Свободи".

Артист і "свободівець" Бенюк: Погоджуся лише на крісло голови СБУ - фото 2

- Особисто вам депутатства зараз не вистачає?

З політики йдуть тоді, коли виносять вперед ногами. А тим паче, відколи я себе пам'ятаю, політикою завжди цікавився. Тим паче, коли ти артист і відстоюєш якісь пріоритетні речі, які для тебе є вагомими.

Тому політика для мене - частина мого єства і займаюся нею навіть тоді, коли не знаходжуся в парламенті. Зрештою, яка різниця? Не буду в парламенті, тоді буду в обласній раді.  

- А ви б погодилися на посаду міністра культури?

- Ні, тільки на посаду голови СБУ. Тому що там має бути людина, яка має робити погоду в країні, аби не було злодіїв. 

До речі, ви знаєте як розшифровується абревіатура СБУ? Це - Служба Бенюків України.

- Нещодавно Мінкульт склав білі і чорні списки відомих людей відносно подій в Україні. Наскільки такі кроки взагалі доцільні?

- А чому це має робити Мінкульт, а не СБУ? А ще. Чому наші президенти пороздавали звання людям, які ведуть антиукраїнську політику і чому їх досі не забрали? 

- Цим питанням наче почали займатися. Наприклад, у парламенті нещодавно зареєстрований законопроект щодо позбавлення народного звання співачок Таїсії Повалій та Ані Лорак.

- Та ніхто нічого не зробить. Через парламент ці речі ніколи не проходять. Завжди буде половина людей, які підтримують це рішення, а інша - ні.

На це має бути політична воля керівництва держави.  А наш президент, на жаль, ці питання списує.  

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #Україна