Бізнесмен та ресторатор Ігор Тинний розповів, чому нерозумний карантин здатен вбити більше людей, ніж сам коронавірус

На сьогодні ситуація, коли Європа і, зокрема, Україна стали епіцентром пандемії Cоvid-19, потребує мобілізації всього українського суспільства і бізнесу в тому числі. До того ж, не є таємницею той факт, що після запровадження жорсткого карантину багато українських родин опинилися на межі виживання, а бізнес переживає далеко не найкращі часи

Бізнесмен та ресторатор Ігор Тинний розп…

Про це у своєму блозі на "Українській правді" заявив Ігор Тинний. підприємець, співзасновник Української асоціації відновлюваної енергетики (УАВЕ).

За його словами, Україна була геть не готова до вирішення викликів сьогодення. До того ж заходи, які були покликані зупинити пандемію, виявились необдуманими та поспішними.

Тинний нагадав, що на початку пандемії Україна стикнулася з низкою проблем: від дефіциту ПЛР (систем для виявлення Covid-19) і лабораторій до використання невірних економічних стимулів й компенсаторів для бізнесу. Крім того, в країні досі відсутня боротьба з мародерством – "випадок зі славетним МАУ".

Але головною та найгіршою проблемою, на думку бізнесмена, стала відсутність встановлених термінів і цілей карантину, адже невизначеність породжує домисли.

В той же час, аналізуючи дії влади, Ігор Тинний зазначив, що через декілька тижнів після оголошення пандемії уряд все ж таки почав робити  певні правильні кроки.

"Разом з тим, - зазначив співзасновник УАВЕ, - є гострі проблеми, які вимагають негайної реакції уряду, такі, як відсутність в аптеках базових противірусних препаратів та спеціалізованих засобів високого рівня захисту у медиків та поліцейських".

"І зовсім неясно, що саме робиться для розв'язання цих проблем. Настав час чесно визнати, що Україна — найбідніша з країн Європи й наша стратегія захисту від епідемії повинна відрізнятися від стратегії сусідів. Ми просто не в змозі дозволити собі багато чого, що легкодоступне німцям, французам, китайцям. У нас є складний вибір: або копіювати досвід європейських країн і довести країну до економічного колапсу і соціальної нестабільності, або ризикнути та зняти частину обмежень на господарську діяльності для концентрації зусиль на найбільш вразливих напрямках", - наголосив Тинний.

При цьому бізнесмен запропонував стратегію і внутрішній неписаний соціальний договір.

Окрім того, на переконання експерта, основною проблемою є той факт, що владою досі не оприлюднений довгостроковий план боротьби з пандемією і стратегія збереження економіки. Тому вкрай потрібен новий макроекономічний прогноз.

Бізнесмен запропонував чіткий план дій, який, на його думку, дозволить пережити вірусну пандемію і не зруйнувати економіку всієї країни. Також Тинний радить терміново внести зміни з держбюджет та перерозподілити 30 млрд грн на фінансування боротьби з пандемією.

"У 2020 р. замість економічного зростання в Україні очікується падіння ВВП не менш ніж на 5%. Якщо в таких жорстких умовах оберемо вірний шлях, нам вдасться не збанкрутувати й зберегти державність. У літніх людей збільшаться шанси на виживання, якщо про них дбатимуть інші. Так, ризик є, і напевно будуть жертви. Але робота заради спільної мети згуртовує людей і перетворює їх на націю, бездіяльність — розм'якшують мозок і волю, перетворюють їх в стадо" - резюмує Тинний.

Він також переконаний, що державі краще одномоментно проінвестувати в медичні препарати, обладнання та засоби захисту $1 млрд і зустрічати хворобу у всеозброєнні, ніж відтягувати її спалах і втратити багато мільярдів у вигляді падіння ВВП, скорочення надходжень до бюджету та зубожіння населення.

Адже зараз важко оцінити всі можливі наслідки жорстких карантинних заходів держави, але маховик руйнації економіки вже запущено, і зовсім скоро він набере таких обертів, що зупинити його буде майже неможливо.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme