Бійці АТО візьмуть участь в Марафоні морської піхоти США

Четверо українських воїнів АТО, які після поранень, реабілітації і тренувань представлятимуть Україну на 41-му Марафоні Морської піхоти США, прибули до Вашингтона
Depo.Життя
26 жовтня 2016 07:27
ФОТО: depo.ua

У столичному аеропорту Даллес їх зустріли з квітами і прапорами представники української громади, волонтери, громадські активісти, дипломати, журналісти, передає Depo.ua з посиланням на Укрінформ.

"Це не тільки перевірка себе, чи може людина з інвалідністю пробігти довгу дистанцію, але також моральна підтримка наших військових, які зараз лежать у шпиталях та проходять реабілітацію. Цим ми хочемо надихнути інших поранених, щоб вони не здавалися", - пояснив мету своєї участі у марафоні однин із українських ветеранів Вадим Мазніченко.

Крім Вадима у забігу також візьмуть участь інші учасники АТО – Вадим Свириденко, Дмитро Фесенко та Павло Степанов. Вони були відібрані майже з 60-ти кандидатів. Двоє з них минулого року пройшли курс реабілітації в Національному військовому медичному центрі в Вашингтоні. Інші лікувалися в Україні.

Витрати на приїзд українців до США та їх участь у марафоні взяли на себе Вашингтонський філіал Міжнародного благодійного фонду Allied Forces Foundation, а також трастовий фонд НАТО з реабілітації поранених за активної участі Посольства України в США та волонтерських організацій.

Українські учасники марафону будуть розміщені на базі морської піхоти Квонтіко. Програма їх перебування розрахована на тиждень. За цей час українські військові зустрінуться зі своїми побратимами з інших країн, відвідають Пентагон та Конгрес, ознайомляться з американськими реабілітаційними центрами, поспілкуються з українською громадою та волонтерами, які допомагають у лікуванні поранених українців.

Сам марафон відбудеться у неділю, 30 жовтня. Його маршрут проходить вулицями Вашингтона та його передмістя – Арлінгтона, повз будівлю Пентагону, до пам'ятника загиблим під час воєн морським піхотинцям США. Зазвичай у ньому беруть участь десятки тисяч бажаючих, у тому числі люди з обмеженими можливостями. Українські воїни АТО вперше бігтимуть дистанцію на цьому марафоні.

Бійці АТО візьмуть участі в Марафоні морської піхоти США - фото 1

Бійці АТО візьмуть участі в Марафоні морської піхоти США - фото 2

Бійці АТО візьмуть участі в Марафоні морської піхоти США - фото 3

Бійці АТО візьмуть участі в Марафоні морської піхоти США - фото 4

Бійці АТО візьмуть участі в Марафоні морської піхоти США - фото 5

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя