Білоруській церкві не вдасться "втекти" з-під контролю Москви, – УПЦ КП

Білоруська автокефальна православна церква перебуває у фактично підпільному становищі, і навряд чи президент країни Олександр Лукашенко візьметься відстоювати її незалежність перед Вселенським патріархом

Таку думку висловив архієпископ Чернігівський і Ніжинський, речник Української православної церкви (УПЦ) Київського патріархату Євстратій Зоря під час спілкування з вірянами у чаті на сайті "Главред", передає Depo.ua.

"Білоруська автокефальна православна церква є маленькою і в самій Білорусі знаходиться фактично у підпільному становищі. Тож про визнання цієї церкви з боку держави зараз говорити складно. А без визнання з боку держави навряд чи можна очікувати визнання і з боку Вселенського патріарха. Як ми бачимо на прикладі України, для Вселенського патріарха є важливим мати засвідчену підтримку ідей автокефалії не лише від церковних ієрархів, але і від державної влади", - сказав речник.

Він також вважає, що навіть за наявності великого бажання президент Лукашенко не зможе піти на такий крок як унезалежнення білоруської церкви від Російської православної церкви (РПЦ).

"Економічні та політичні зв'язки Білорусі з Росією не дозволяють президенту Лукашенку піти на такий крок як унезалежнення білоруської церкви від РПЦ. Навіть якби він цього і бажав", - зазначив Євстратій Зоря.

Нагадаємо, 18 жовтня архієрейський синод Російської православної церкви закордоном (РПЦЗ) оголосив про припинення євхаристійного спілкування з Константинопольським патріархатом.

Довідка: 11 жовтня, Синод Вселенського патріархату офіційно оголосив про рішення надати Томос про автокефалію майбутній об'єднаній Українській православній церкві.

Також священний синод Константинопольського патріархату в Стамбулі зняв анафему з патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета.

15 жовтня синод Російської православної церкви у Мінську ухвалив рішення про розрив відносин з Константинопольським патріархатом, визнавши неможливим подальше євхаристійне спілкування.

В УПЦ МП заявили, що відновить відносини з Константинопольським патріархатом тільки якщо останній скасує рішення про надання автокефалії Українській православній церкві.

В той же день Білоруська православна церква заявила, що, як частина РПЦ, приєднується до рішення про розірвання відносин із Константинопольським патріархатом.

Душанбінська православна церква, як частина Російської православної церкви, також оголосила про розрив із Константинополем.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #Росія