Наше все 2015 року: Студентка-білоруска, висміяна українським журі: Я була у шоці, вперше з таким зіткнулася

Конкурсантку талант-шоу "Танцюють всі" з Мінська Наталку Бєлозєрову шокувала реакція журі проекту на білоруську мову
Depo.Життя
8 січня 2016 08:00
ФОТО: depo.ua
Наше все 2015 року: Студентка-білоруска, висміяна українським журі: Я була у шоці, вперше з таким зіткнулася
Наше все 2015 року: Студентка-білоруска, висміяна українським журі: Я була у шоці, вперше з таким зіткнулася

Про це дівчина розповіла в інтерв'ю depo.ua.

- Наталко, розкажіть, чому вирішили взяти участь у шоу?

- Ще в 2014-му році мене запрошували на кастинг до Києва, але у мене не вийшло поїхати. Тому в 2015-му, коли я, перебуваючи в Австрії, отримала особисте запрошення по телефону, що дійсно було для мене несподівано, я вирішила взяти участь у конкурсі. Перший тур кастингу проходив у Мінську, і тільки потім обраних танцюристів запросили до Києва.

- Як сприйняли реакцію суддів на ваш виступ? Мабуть, обурились чи розгубились, коли судді почали сміятися з білоруської мови?

- Реакція суддів в Мінську мене дуже порадувала, але в Києві, чесно, я була в шоці. З такою ситуацією зіткнулася вперше. Раніше у мене ніколи не було проблем з комунікацією з українцями, коли я говорила білоруською, а українці - українською. І мені такий спосіб спілкування дуже подобається.

- Що вам говорили за лаштунками? Якось відреагували на те, що сталося? Судді не підходили вибачатися?

- За лаштунками перед виступом були тільки оператори і кілька інших учасників. А після виступу я повернулася в репетиційний зал, мене попросили залишитися для зйомок деяких моментів з репетиції. І все, і я поїхала додому. Судді не підходили, адже тривав кастинг, і вони не могли залишати свої місця.

- Які враження у Вас від Києва?

- Ми з хлопцем залишалися тут на дві ночі в його знайомої, встигли подивитися Київ, який мені дуже сподобався. А взагалі у мене багато друзів з України, у тому числі дівчата, з якими я познайомилася під час навчання в Австрії - туди я їздила на семестр за програмою обміну студентами.

- Наталко, зараз ви вчитеся в Польщі - чому обрали цю країну?

-Я вчуся в Польщі, йдучи за своєю мрією. Я провчилася три роки на економічному факультеті Білоруського Державного Університету і пішла, оскільки це не моє. Я все життя хотіла танцювати, і зараз я вчуся на одному з кращих факультетів танцю в Польщі - у гуманістичної-Економічної Академії в Лодзі.

- Чи білоруська молодь намагається вберегти власну культуру від російської культурної експансії? Колись брали участь в таких культурницьких рухах?

- У мене чимало білоруськомовних знайомих - молодих і не тільки. Мені здається, таких стає з часом все більше. Мене це дуже тішить. Все більше і більше людей починає розуміти, що ми білоруси і маємо свою багату історію, культуру і мову, якими потрібно пишатися.

Нагадаємо, після того, як дівчина звернулась до журі білоруською, судді почали сміятися - на це хамство бурхливо відреагували користувачі соцмереж. Пізніше Бєлозєрова написала у "Фейсбуці", що не ображається на суддів.