Бідних в Україні зараз більше, ніж п'ять років тому, але вихід є, - Світовий банк

Для України важливо завершити розпочаті реформи, щоб вийти з економічної кризи

Так сказала у ході прес-ланчу в харківському Рremier Palace директор Світового банку з питань України, Білорусі та Молдови Сату Кахконен, повідомляє Depo.ua з посиланням на Укрінформ.

"Економічна криза, що почалася в Україні у 2014-му році, призвела до того, що рівень бідності зараз є вищим, ніж п'ять років тому. Якщо у 2014-му році за межею бідності жило 15% населення України, то сьогодні – 25%. Однак є реальний шлях виходу з кризи. Це завершення розпочатих і реалізація нових реформ, чи буде це галузь охорони здоров'я, створення Вищого антикорупційного суду, незалежних наглядових рад у держбанках, а це половина всього банківського сектору країни, щоб кредити не розходилися по "своїм" людям. Україна зробила крок у реформуванні різних сфер, і їй не можна зупинятися", – зазначила Кахконен.

За її словами, економічний потенціал України є вищим, аніж таких країн, як Польща, Румунія, Грузія, Індонезія.

"В Україні найбільший у Європі запас родючої землі. Вигідним є і її географічне положення на перехресті Європи та Азії. Однак державна політика у плані розвитку економіки відстала на 20 років. Якщо будуть зміни, зокрема, створять прозорий ринок землі, буде і стимул для підвищення стандартів життя", – додала Кахконен.

Як сказала Кахконен, Світовий банк вклав з 2014-го року в Україні більше коштів, ніж у якусь іншу країну.

"Вкладено 5,5 млрд доларів, причому половина коштів – 2,5 млрд доларів – у різні інвестиційні проекти, плюс 2 млрд – на підтримку регіональних бюджетів для проведення реформ, іще 500 млн доларів – на постачання газу. На жаль, не всі ці кошти використані у повному обсязі, і ми чекаємо рішень від уряду України", – пояснила Кахконен.

За її словами, саме у Харківській області реалізується низка проектів на суму понад 300 млн доларів – будується дорога Харків-Полтава, реконструюється теплова підстанція, мережа КП "Харківводоканал", переробка відходів. Також Кахконен акцентувала увагу на наявності ризиків.

"Важко переконати інвесторів сьогодні вкладати гроші в Україну. Є проблеми і на макроекономічному рівні: державний борг України є дуже великим і не зменшується до того рівня, який планували раніше. Також існують ризики, пов'язані із інфляцією, а вона пов'язана зі зростанням зарплати вдвічі і збільшенням субсидій, унаслідок чого неможливо утримати споживчий попит на тлі зростання цін", – сказала директор Світового банку.

І все-таки, за її словами, Україна має перспективи за умови державної політики розвитку, що включає реалізацію плану реформ.

Нагадаємо, 16 січня Світовий банк висунув вимоги щодо Антикорупційного суду в Україні.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #Україна