Безвіз для України можуть проголосувати до саміту з ЄС

Питання надання Україні безвізового режиму з ЄС може бути проголосоване в Європарламенті до саміту ЄС-Україна
Depo.Життя
25 жовтня 2016 16:31
ФОТО: depo.ua

Про це заявила доповідачка з візового питання у Європарламенті Марія Габріел, повідомляє Depo.ua із посиланням на DW. Проте спершу свою позицію у цьому питанні має узгодити Рада ЄС.

"М'яч зараз на боці Ради ЄС, яка має ухвалити рішення",  - підкреслила Габріел, після чого розпочнуться переговори між основними європейськими інституціями - Єврокомісією, Європарламентом та Радою ЄС. "Ми отримали певні сигнали сильної політичної підтримки від деяких лідерів держав та друзів України, які, я сподіваюсь, вплинуть на прийняття Радою ЄС швидкого і справедливого рішення для українських громадян", - заявила євродепутатка, утім, не уточнивши при цьому, наскільки швидко це може відбутись.

Як пояснила Габріел, після ухвалення рішення Радою ЄС переговори можуть відбутись "справді швидко" і голосування на пленарному засіданні Європарламенту може відбутись щойно буде узгоджений спільний текст. "Наступна пленарна сесія розпочинається 21 листопада, і тоді, теоретично, настане час", - зазначила депутатка Європарламенту.

Нагадаємо, що громадська організація "Європа без кордонів" скептично поставилася до безвізу для України уже в кінці осені.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя