Без росіян і недорого: Чому українцям слід поїхати у відпустку до Грузії

Путін закриває повітряний простір Росії для грузинських літаків і не хоче пускати російських туристів до Грузії. Грузія натомість зазиває до себе туристів з інших країн і активно запрошує українців. Для наших громадян це можливість не тільки добре відпочити за приємними цінами (і без росіян!), а ще й підтримати країну-союзника в боротьбі з окупантами і агресорами

Без росіян і недорого: Чому українцям сл…

Журналісти Depo.ua дізнавалися, що цікавого пропонує нині Грузія для українського туриста і скільки це коштуватиме.

За два тижні росіян у Грузії, ймовірно, відчутно поменшає. Причиною цьому став Путін власною персоною - своїм указом президент Росії заборонив авіакомпаніям здійснювати рейси до Грузії. Повітряний простір між двома країнами закриють за 14 днів.

За минулий місяць статистика відвідувань Грузії іноземцями виглядала приблизно так:

Росіяни наразі складають основну "туристичну масу" Грузії, тож при зменшенні потоку країна очікувано втрачатиме кошти, а туризм - це ледь не єдина сфера грузинської економіки, яка наразі зростає.  При цьому 46% від кількості іноземних відвідувачів в Грузії перебувають проїздом, а 80% російських туристів подорожують туди наземними шляхами.

Що відбувається в Грузії

З погіршенням грузинсько-російських відносин навала російських туристів відчутно зменшиться. Ці відносини вкотре зіпсувалися через масові протести - найбільші з часів втрати влади Міхеїлом Саакашвілі, сотні поранених і затриманих, спікер парламенту іде у відставку. 

Не треба забувати, ким були спровоковані ці протести. Вони почалися під час проведення у будинку грузинського парламенту засідання Міжпарламентської асамблеї православ’я. Це маловідомий захід і на нього навряд чи б звернули увагу, якби не російський депутат від комуністичнлої партії Сєргєй Гаврилов, відомий підтримкою де-факто анексії РФ Абхазії та Південної Осетії. Він всівся на місце спікера парламенту і почав проводити захід російською мовою. Внаслідок цього під будинком парламенту відбулися сутички мітингувальників із правоохоронцями, протестувальників розігнали з використанням сльозогінного газу і гумових куль, а центральні квартали було зачищено. 240 постраждалих в результаті сутичок із поліцією посунули першопричину мітингу на другий план: наступниця Саакашвілі, теперішня влада йшла на вибори, обіцяючи "не воювати з народом". Але, очевидно, слова не дотримала.

Росія оперативно зреагувала на антиросійські гасла на мітингу та різку відсіч грузинського народу. Зокрема, у протестувальників можна було побачити плакати з нагадуванням, що Росія - країна-окупант. А серед вигуків звучала, зокрема, і відома українська кричалка - "Путін - ху*ло".

Подивитися, як мітингувальники вигукують її можна на відео із 13.20. Офіційно ж прес-секретар російського президента Дмитро Пєсков назвав рішення Путіна вимушеним заходом на тлі "екстремістських настроїв" у Тбілісі.

Віталій Портніков, український журналіст і політичний коментатор, пише сайті "Радіо Свобода", що Грузія тривалий час намагалася втримати російського туриста як могла і йшла на компроміси.

"Грузія протягом багатьох років намагається вибудувати економіку свого туризму за рахунок поїздок громадян Російської Федерації до цієї країни. Заради цього у Тбілісі пішли на одностороннє скасування візового режиму з Росією. Відбулася справжнісінька "деполітизація" туризму. Із звичайними російськими громадянами в Грузії намагаються не розмовляти про війну Росії проти цієї країни, окупацію грузинських територій, трагедію біженців. Робиться все можливе, щоб російський турист відчував себе в Грузії як вдома, не нудьгував за своєю естрадою і програмами телебачення".

Але, як зазначає Портніков, для Росії усе є зброєю і ця країна готова маніпулювати туристичними потоками так само, як газом або транзитом енергоносіїв. 

"Кремль хотів би обміняти поїздки своїх громадян до Грузії не на гроші, а на політичну лояльність. Причому лояльність не лише влади, а на лояльність всього населення. Це і є головне політичне завдання Москви – не просто лояльне політичне керівництво тієї чи іншої колишньої радянської республіки, а лояльне населення, яке і не подумає обурюватися, коли побачить депутата Державної думи Російської Федерації в кріслі голови парламенту країни, на яку напала Росія".

Водночас, те що відбувається в Грузії - привід звернути на неї увагу туристам з України. Таку ж думку вже висловило і МЗС. Виявляється, грузинська сторона, в особі посла Гели Думбадзе, звернулася з проханням сприяти збільшенню кількості українських туристів, які подорожують до Грузії. Тож в МЗС незабаром планують розпочати відповідну інформаційну кампанію. 

Грузія - гостинно відкрита для українців. Між нею та Україною діє безвізовий режим, тож це одна з найзручніших країн для подорожей. Більше того, якщо у вас вже є ID-картка, вам не знадобиться навіть закордонний паспорт - подорожувати можна лише із нею.

По те, скільки це коштуватиме для українців - далі у матеріалі Depo.ua.

Вітчизняний МАУ літає з Києва у Тбілісі та Батумі, але квитки у останній відчутно дорожчі. "Бувалі" туристи радять летіти спочатку до Тбілісі, щоб окинути його оком, а вже звідти їхати на морський відпочинок до Батумі.

Зокрема, у Тбілісі туристам дуже радять подивитися:

- Фортецю Нарікала і мальовниче Старе місто біля її підніжжя. До неї можна піднятися пішки, але цікавіше проїхатися по канатній доріжці.

- Абанотубані - сірчані лазні. На протилежному від лазень березі Кури височіє символ Тбілісі - храм Метехі.

- Собор Святої Трійці - резиденція патріарха Грузії. Собор доволі сучасний, але сюди варто зазирнути під час прогулянки по старому району Тбілісі - Авлабарі.

- Музей мистецтв і Державний музей Грузії.

Дістатися з Тбілісі до Батумі можна швидко і доволі зручно: потягом ви доїдете з одного міста до іншого за 5 годин. Щоправда, є нюанс: краще замовляти квитки завчасно, ще в Україні - у сезон з ними можуть бути проблеми.

Окрім Тбілісі та Батумі, туристам раять відвідати Вардзіа - печерний монастир часів цариці Тамари. А неподалік звідти можна буде побачити відмінно збережену фортецю Хертвісі. 

По дорозі з Тбілісі в Вардзіа можна випити прямо зі свердловини справжньою мінералки Боржомі в однойменному місті і заїхати в мальовниче село Букрин, яке взимку перетворюється на гірськолижний курорт.

Скільки коштує відпочити в Грузії?

Ви можете замовити тур на тиждень, який включатиме квитки на літак, проживання у готелі і у деяких випадках - сніданки. Середня розцінка такого туру коливається у межах 20 тисяч гривень на двох дорослих.

Якщо ж ви подорожуєте самостійно і шукаєте квитки до Грузії, наприклад, на липень 2019 року, прямий переліт із Києва на 7-9 днів, ціна квитків туди і назад коливатиметься в районі 5,3 - 7,2 тис. грн.

Бронювати житло варто завчасно.

На таких сайтах як Airbnb або Booking можна знайти цілком пристойні варіанти за помірними цінами. У Тбілісі за 20 - 30 доларів на добу можна знайти хорошу квартиру, біля центру і з ремонтом.

Інколи більш вигідним варіантом може бути номер у готелі. У Батумі житло коштує приблизно так само.

В середньому два туристи за тиждень відпочинку витрачають на перебування у Грузії, включно із перельотом, харчуванням у закладах, орендою житла та міжміськими пересуваннями приблизно $ 665 - $ 1500.

Як зекономити в Грузії

Щоб трохи зекономити рекомендуємо купувати авіаквитки заздалегідь - за кілька місяців до польоту вони можуть коштувати майже вдвічі дешевше. До того ж, варто слідкувати за акціями: авіакомпанії регулярно роблять знижки на ті чи інші напрямки.

До того ж, у більшості випадків оренда квартири обійдеться вам дешевше за номер у готелі. І у такого орендованого житла є плюс: власна кухня, на якій ви зможете самостійно щось готувати, а отже і непогано економити на постійних походах у різноманітні заклади харчування.

Також варто відмовитися від оренди автомобіля і пересуватися на маршрутках / поїздах. Громадський транспорт у Грузії коштує приблизно так само, як і в Україні, а у Тбілісі пересування на маршрутному таксі вийде приблизно на 2,5 грн дешевше, ніж у нашій столиці.
 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme