Без права на заставу: Суд знову продовжив арешт антимайданівцю "Топазу"

Київський райсуд Харкова продовжив запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без можливості внесення застави антимайданівцю Ігорю Кромському, відомому на прізвисько "Топаз"
Depo.Життя
18 березня 2016 20:20
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив адвокат Кромського Олександр Шадрін, передає depo.ua з посиланням на Українську правду.

"За клопотанням прокуратури суд продовжив йому запобіжний захід ще на 60 днів", - зазначив він.

За словами Шадріна, захист вважає, що норма Кримінального процесуального кодексу, згідно з якою стосовно обвинувачених у посяганні на територіальну цілісність України (одна із статей, за якою обвинувачують Кромського) не може бути обрано запобіжний захід, не пов'язаний із триманням під вартою, не відповідає Конституції.

"Ми заявили клопотання про те, щоб Київський райсуд звернувся до Верховного Суду України для вирішення питання про відповідність ч. 5 ст. 176 КПК України статтям 8, 9, 24, 29 Конституції України. Але суд клопотання прокурора задовольнив, а наше залишив без розгляду", - сказав Шадрін.

Наступне засідання у справі призначено на 4 квітня.

У рішенні зазначено, що суд, подовжуючи запобіжний захід, враховував ризики, зокрема можливий вплив на свідків, а також тяжкість злочинів, в яких обвинувачують Кромського.

Довідка. Кромськой підозрюється у скоєнні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 28, ч.2 ст. 289 (незаконне заволодіння транспортним засобом), ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 294 (участь у масових заворушеннях, що супроводжувалися погромами, підпалами та знищенням майна), ч. 1 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність України) Кримінального кодексу України.

Слідство встановило, що "Топаз" брав участь у захопленні будівлі Харківської облдержадміністрації у березні 2014 року, під час якого постраждали десятки людей, а також у цей час було завдано значних матеріальних збитків будівлі ОДА.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя