Без конкурсу не пройти: у Міносвіти назвали 8 нововведень вступної кампанії

Міністерство освіти і науки України змінило правила вступу до вищих навчальних закладів у поточному році
Depo.Життя
22 червня 2016 16:09
ФОТО: depo.ua

Під час регіональної наради з питань організації і проведення прийому на навчання, перший заступник очільника МОН Інна Совсун розповіла про 8 основних змін, повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу відомства.

Так, цього року вступ до вишів буде здійснюватись за новим єдиним переліком галузей і спеціальностей, що був затверджений торік.

Для вступників-2016 відсутня норма про позаконкурсний вступ, усі учасники вступної кампанії проходитимуть конкурсний відбір.

Ще однією новацією є “адресність держзамовлення”, завдяки якій місця у виші "приноситимуть" вступники, які їх вибороли. У 2016 році ця модель реалізовуватиметься тільки на денній формі навчання (набір на перший курс) за всіма освітніми рівнями, крім набору на молодшого спеціаліста.

Також МОН розробило повноцінну стратегію підтримки вступників з Криму та Донбасу із спрощеним вступом.

Крім того, в цьому році прийом документів на вступ за результатами ЗНО здійснюватиметься виключно в електронній формі.

Також змінено профорієнтацію: вступючи до бакалаврату, абітурієнти матимуть змогу подати 15 заяв на 5 різних спеціальностей.

Для вступу ж до магістратури цього року також потрібно здавати ЗНО. Оскільки в цьому році - це просто експеримент, нова норма стосується лише спеціальності "081 Право".

Також у 2016 році третій предмет для вступу за результатами ЗНО абітурієнт вибиратиме з “лінійки” предметів, запропонованих вищим навчальним закладом.

"Це нововведення доповнить новації попередніх років, коли запроваджувався “перехресний вступ”, за якого абітурієнт має можливість вступати до магістратури або на молодшого спеціаліста за спеціальністю, відмінною від отриманої під час навчання на бакалавраті. Загалом усі ці зміни покликані зробити навчання студента більш вільним у виборі напрямків свого подальшого розвитку", - зазначив Совсун.

Нагадаємо, що прийом документів цьогоріч починається не раніше 11 липня 2016 року. Зарахування проводиться не пізніше ніж через 15 днів після завершення прийому заяв та документів, протягом яких проводиться конкурсний відбір.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя