ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

"Бентежить православних в Україні": Екс-"регіонали" вимагають зачекати з автокефалією

У п'ятницю, 21 вересня, кілька нардепів Верховної Ради направили відкрите звернення до Святішого Патріарха Варфоломія, в якому закликали "максимально зважити майбутній історичний крок, щоб уникнути політичних спекуляцій" на тему автокефалії

Depo.Життя
22 вересня 2018 11:02
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

В установі розповіли, що п'ятеро нардепів вважають, що поспішне прийняття рішення про "надання автокефалії" бентежить більшість православних в Україні.

"Вони не розуміють поспішності процесу і засмучені відсутністю Вашого діалогу з УПЦ. Разом із тим вони чітко бачать греко-католицькі "локомотиви" в центральних органах влади України, що везуть Томос Вашої Святості Україні, як "агітаційний лист" до президентських виборів. Не хотілося б, щоб історична можливість автокефалії і Ваше світле прагнення були забруднені промовами кандидатів у Президенти і використані ними в корисливих цілях", - заявили депутати.

Варто зазначити, що авторами звернення є нардепи Андрій Деркач, Яков Безбах, колишній губернатор Львівщини Василь Горбаль, Григорій Смітюх і Андрій Шипко. Четверо останніх є колишніми членами "Партії Регіонів", деякі з них були помічені у проросійських поглядах.

Додамо, що глава МЗС вважає, що важливо отримати Томос до проведення наступних виборів в Україні, що допоможе простіше пройти спротив Росії щодо формування єдиної помісної автокефальної церкви в Україні.

Нагадаємо, на Архієрейському соборі Константинопольської церкви, який відбувся на початку вересня у Стамбулі, вселенський патріархат Варфоломій визнав себе правомочним надавати автокефалію, в тому числі Українській православній церкві, без узгодження з іншими церквами.

7 вересня Константинопольський патріархат призначив своїми екзархами в Києві архієпископа Памфілійського Данила з США і єпископа Едмонтонського Іларіона з Канади.

У прес-центрі Київської Патріархії привітали це рішення і заявили, що очікують плідної співпраці з екзархами в підготовці до надання автокефалії Православній церкві в Україні.

14 вересня Патріарх Російської православної церкви Кирило зібрав позачергове засідання Синоду через приїзд екзархів Константинопольського патріарха в Україну.

За результатами зустрічі Синод РПЦ ухвалив рішення припинити згадувати патріарха Константинопольського Варфоломія у богослужіннях.

Патріарх Київський Філарет переконаний, що вже на жовтневому синоді буде прийнято рішення про надання Томосу Православній церкві в Україні.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя