Bellingcat довела причетність російського "Бука" до катастрофи MH17

Міжнародна експертно-журналістська група Bellingcat підтвердила версію про причетність комплексу "Бук" під номером 332, який належав 53-й зенітно-ракетній бригаді Збройних сил Росії, до катастрофи MH17 на Донбасі влітку 2014 року

Про це йдеться в публікації Bellingcat, присвяченій третій річниці катастрофи, повідомляє Depo.ua із посиланням на РБК-Україна.

Експерти розкритикували версію Росії про те, що літак збили з сіл району Зарощенське і Велика Шишовка, який в той момент перебували під контролем України. Ці дані не підтверджуються ані свідками, ані інформацією з відкритих джерел, ані технічною оцінкою Ради безпеки Нідерландів.

"Жодних правдоподібних свідчень перебування українських "Буків" в районі катастрофи надано не було", – йдеться в документі.

Bellingcat вважає найбільш імовірною узагальнену версію подій, яка передбачає, що 23-25 червня 2014 року 53-тя зенітно-ракетна бригада перевезла техніку на позиції поблизу українського кордону, у тому числі установку "Бук" за номером 332.

Вранці, 17 липня, "Бук" виїхав з Донецька на трейлері в бік Сніжного, після чого на південь від міста випустив ракету по літаку. Вранці 18 липня установку без однієї ракети помітили на відео, знятому на схід від окупованого Луганська.

Нагадаємо, що Австралія допускає заочне засудження винних у цій катастрофі.

Довідка: "Боїнг-777" авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17 Амстердам (Нідерланди) – Куала-Лумпур (Малайзія), був збитий на Сході України 17 липня. На його борту перебували 298 осіб, всі вони загинули.

Нідерланди і Малайзія запропонували створити міжнародний трибунал у цій справі. Україна підтримала цю ідею. Єдиною країною, яка виступає категорично проти створення трибуналу, є Росія, хоча вона і звинувачує в катастрофі українських військових.

У жовтні 2015 року Міжнародне розслідування довело: "Боїнг" був уражений ракетою з установки "Бук", який транспортували з території Росії.

6 липня 2017 року міністр безпеки та юстиції Нідерландів Стеф Блок заявив, що Росія не хоче співпрацювати у справі катастрофи МН17.

7 липня Україна та Нідерланди підписали двосторонню угоду про правову співпрацю щодо катастрофи малайзійського лайнера МН17.

Усі справи підозрюваних у катастрофі рейсу МН17 "Малайзійських авіаліній" на Донбасі розглядатимуть в Нідерландах згідно з законодавством країни.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme