Байкери і знамена: Захисники Луганського аеропорту та Дебальцевого святкують День народження

Поки 128-ма бригада ЗСУ тримає рубежі на околицях Донецька, її київські прихильники влаштовують автопробіг на честь Дня народження легендарного підрозділу

Байкери і знамена: Захисники Луганського…

12 липня 128-ма бригада відсвяткувала 94-ту річницю. В суботу (16 липня) о 12.00 стартує автопробіг з нагоди знакового свята. Збір учасників заплановано на Солом’янській площі у столиці. Колона вирушить на Софіївську площу через бульвар Лесі Українки і Хрещатик.

Проїхавшись містом, учасники напишуть на прапорах побажання бійцям, а ще – зроблять відеозвернення до хлопців. Усе це обіцяють передати на фронт.

Про деталі і мету акції depo.ua поспілкувався з однією з організаторок автопробігу, волонтеркою Марією Гобовою.

Байки і прапори: Захисники Луганського аеропорту святкують день народження - фото 1

- Маріє, чому для святкування обрали формат автопробігу?

- Ми допомагаємо багатьом підрозділам з 2014-го року і були на днях народження кількох батальйонів. Але одна справа батальйон, інша – ціла бригада, в якій понад 5 тис. людей.

Спершу хотіли відзначати урочисто, зібрати великий зал, зробити церемонію нагородження. Але такий формат вимагає чималих грошей – волонтерських або меценатських. Держава на день народження увагу не звернула, попри те, що хлопці справжні герої. Пройшли і Дебальцеве, і Луганський аеропорт. Про ЛАП взагалі мало говорять – всі знають лише про Донецький аеропорт і кіборгів, хоча ЛАП теж тримали величезну кількість часу у надскладних умовах…

Тож ми подумали, що 94-та річниця – це не ювілей, до того ж хлопці зараз в АТО. Вирішили організувати автопробіг не тільки як свято для бійців, але і як нагадування українцям про легендарну бригаду.

- Тобто це широка соціальна акція…

- Так, хочемо нагадати суспільству, завдяки кому ми тут можемо жити у мирі – дивитися вечорами телевізор і залишати коментарі у "Фейсбуці". Адже 128-й бригаді допомагає дуже мало людей.

Байки і прапори: Захисники Луганського аеропорту святкують день народження - фото 2

- Як думаєте, чому?

- Чуючи "128-а окрема гвардійська гірсько-піхотна Туркестансько-Закарпатська" люди думають, що це регіональний підрозділ. На самому ж Закарпатті допомагають адресно, лише своїм.

Але попри назву у бригаді служать люди з різних куточків України, насправді вона не регіональна.

Це єдина бригада, в якій є міжнародний інженерний батальйон "Тиса", у нас багато київських хлопців. У 2014-му році у третю хвилю їхав ешелон зі столиці. Кияни потрапили в різні підрозділи – хто в артилерію, хто в розвідку, хто в піхоту, хто в зенітники. Під час 5-ї та 6-ї хвилі приєдналися хлопці з Дніпра. Є добровольці з Харкова, Одеси, Запоріжжя, Миколаєва.

Насправді 128-ма не жебрацька, але нею мало хто займається. Хлопці не люблять розповідати про свої подвиги. Хоча це один з найбільш боєздатних підрозділів ЗСУ і перша бригада, яка присягнула на вірність Україні.

- Бійці теж візьмуть участь у пробігу?

- Так, всі дембеля 128-ї.

- Будуть справжні бойові прапори, які вже побували на фронті?

- Ні, їх не буде. Реальні бойові прапори передавались як знам'я хлопцям в АТО. Після дембелю бійці залишають все у спадок побратимам - знамена, і шеврони, і берці.

Ми ж зараз зібрали гроші і попросили закупити прапори щоб підписати їх . Запишемо відеозвернення на Софіївській площі. Прапори і ролик поїдуть в АТО, у більш ніж 18 різних підрозділів. Думаю, людям не важко вкласти частинку душі в прапор бригади, написати побажання, проявити свою підтримку. А для хлопців це важливо: вони там радіють кожній дрібничці – дитячому малюнку чи банальній СМС-ці "Як справи?".

Байки і прапори: Захисники Луганського аеропорту святкують день народження - фото 3

- Гроші на прапори перераховували активно?

- Хоча акцію підтримали, коштів перерахували небагато. Зараз із цим у нас проблематично. На картоплю, моркву і мівіну скидаються добре, а з іншим усе кепсько. Довелося навіть тепловізор купувати в борг, закладати свої гроші.

- Можна приїжджати лише на авто, чи, можна, наприклад, на роликах?

- Так, будь ласка, на чому хочете. Ми вже домовилися з київськими байкерами, з якими давно дружимо. Вони активні, беруть участь у всіх неполітичних громадських акціях. А наша акція абсолютно неполітична.

- Щоб взяти участь в забігу, треба обов’язково реєструватися?

- Можна просто приїхати на місце збору. Реєстраційну форму ми зробили просто для того, щоб приблизно знати кількість учасників. Цей захід ми реєстрували в КМДА, нас буде супроводжувати патрульна поліція. Все серйозно і в правовому полі.

- Скільки учасників наразі зареєструвалося?

- Зараз у нас є п’ять мотоциклів і 10 авто… А очолить колону велика машина-пікап. Вона буде їхати з прапорами, повісимо на неї камеру, будемо знімати увесь пробіг.

- А якщо у людини немає авто?

- Ми всіх розсаджуємо про машинах. Треба тільки до нас звернутися і сказати, що хочете долучитися. Ми не виставляємо жодних умов: чим більше людей, тим краще.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme