Балуха майже місяць тримають в штрафному ізоляторі на Росії

Український в'язень Кремля Володимир Балух понад три тижні перебуває у штрафному ізоляторі колонії міста Торжок Тверської області
 

Йому не передають посилки, а родичам не повідомляють про терміни утримання в ШІЗО, інформує Depo.ua з посиланням на "Кримську правозахисну групу".

"Українського політичного в'язня Володимира Балуха досі не випустили з ШІЗО ІК-4 м. Торжок Тверської області. Про це стало відомо після того, як його сестра Надія 24 квітня 2019 року зв'язалася з працівниками колонії. Там жінці повідомили, що відправлену нею 16 квітня посилку досі не передали Балуху, оскільки він перебуває у штрафному ізоляторі. На питання сестри, коли його звідти випустять, сказали, що по телефону такої інформації не дають, але, як правило, другий раз ув'язнених поміщають до ШІЗО на строк від 10 до 14 днів", - йдеться в повідомленні.

Сестра Балуха Надія пояснила, що посилку вона вирішила відправити після того, як у неї не прийняли в колонії передачу з продуктами для брата.

"Я взяла таксі і поїхала на найближчу пошту. Всі 20 кг у ящик не помістилися, тому я змогла відправити 13,5 кг. Через кілька днів я відправила в колонію ще одну невелику посилку з оливковою олією, милом, шампунем та іншими речами особистої гігієни. Проте 24 квітня ця друга посилка повернулася назад. Її в колонії не прийняли", - розповіла сестра Балуха.

Вона сподівається, що після того, як брата випустять із ШІЗО, можна буде отримати з ним побачення. Надія подякувала всім небайдужим людям, які пишуть Володимиру листи, і просить його не забувати.

Нагадаємо, "суд" у Криму засудив Володимира Балуха до 4-х років і 11-ти місяців колонії і штрафу в розмірі 10 тис. рублів (близько 4 тис. грн) за сукупністю двох кримінальних справ. Причиною кримінального переслідування Балуха є його проукраїнська позиція в окупованому Росією Криму. Українець з 29 березня 2019 року перебуває в колонії в місті Торжок Тверської області Росії, що порушує ст. 49 IV Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни, яка забороняє переміщення жителів окупованих територій на територію країни-окупанта.

4 квітня Балуха помістили у штрафний ізолятор колонії № 4 м. Торжок (РФ).

Два дні тому, 24 квітня, "суд" в окупованому Криму відмовився зарахувати українському політв'язню Володимиру Балуху проведений у СІЗО строк "день за півтора", як того вимагає законодавство РФ.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна