Австрійці з Holzindustrie Schweighofer розроблять систему з відстеження лісових браконьєрів

Австрійська компанія Holzindustrie Schweighofer починає розробку глобальної цифрової системи щодо запобігання незаконної вирубки лісу
Depo.Життя
25 травня 2016 13:19
ФОТО: depo.ua

Як пишуть східноєвропейські ЗМІ, проект впровадження системи PIL-RFID починається в Румунії, де у Holzindustrie Schweighofer є декілька лісопилень.

За наявною у журналістів інформацією, за кожним зрубаним деревом можна буде стежити за допомогою RFID-чіпів, тобто практично будь-хто, маючи на те бажання, за допомогою свого смартфона зможе дізнатися, звідки дана колода прибула і де вона росла за допомогою GPS-координат пенька, що залишився в лісі.

Лісозаготівельники будуть зобов'язані застосовувати RFID-чіп. Швидше за все, чіп будуть забивати приблизно на 1 сантиметр безпосередньо в кожну колоду. В чіпові будуть точні координати місця, де було зрубано дерево, внесено походження деревини. Лісопильні заводи можуть, наприклад, легко з'ясувати, чи надходить доставлений матеріал із дозволених лісосік.

Подібна технологія працює в харчовій промисловості - наприклад, в глобальних торгових потоках так званими RFID-чіпами відстежуються туші яловичини глибокої заморозки. Тепер щось подібне хочуть ввести в лісовій промисловості, а в якості поля для експериментів вибрали Румунію.

Першопрохідцем стане Holzindustrie Schweighofer - компанія з 400-річною історією, яка відіграє провідну роль в боротьбі з нелегальними лісозаготівельниками. Schweighofer купує практично 100% своїх колод і не бере участі в лісозаготівельній діяльності в лісах. Фірма виконує всі внутрішні і європейські правові вимоги та стандарти, але повністю виключити покупку незаконно виготовленої деревини все одно не може: ймовірність, що якась із ланок ланцюжка поставок лісу до воріт лісопильні свідомо підробить документи або піде іншим, злочинним шляхом, є завжди.
Тому боротьба з незаконною вирубкою лісу вимагає нових, більш надійних методів, окрім документів, - підкреслюють в компанії.

У Holzindustrie Schweighofer впевнені, що всесвітнє впровадження системи PIL-RFID здатне покласти край незаконній вирубці лісу. По суті, кожна продана колода буде супроводжуватися інформацією - почнеться ера великих обсягів даних, і це зможе зробити революцію в лісовому господарстві. Буде детально показано, скільки деревини було вирубано, і де саме.

Ось лише деякі позитивні наслідки впровадження системи PIL-RFID в лісову промисловість, які було відзначено в Schweighofer: лісопильні заводи зможуть визначати для своїх потреб ділянки з найкращою якістю; транспортні компанії будуть використовувати дані GPS, щоб мінімізувати транспортні витрати - і тим самим викиди вуглекислого газу; детальна інформація та чималий її об'єм про видалення деревини дозволять не лише поліпшити якість управління лісами, а й підвищить можливості лісових досліджень. Це дозволить значно краще моделювати реакцію лісів до зміни клімату і розробляти контрзаходи проти погіршення ситуації.

За словами розробників, система PIL-RFID грунтується на глобально доступній і стандартизованій технології. Беручи до уваги зростання популярності смартфонів, GPS-технології та NFC будуть доступні скрізь, де відбувається заготівля деревини. Це відкриває великі можливості і для громадського контролю над екологічною ситуацією. Подібні технології, напевно, будуть затребувані і в Україні, де особливо загострилася проблема з незаконними вирубками лісу, тим більше, що основні чіпи недорогі, вони є широкодоступними і використовують стандартизовану технологію.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя