Австрійські ЗМІ відреагували на історію українця, якому відмовили у лікуванні

Австрійські ЗМІ відреагували на історію 17-річного важкохворого українця Максима Стасіва, якому відмовили у запланованій операції в клініці Інсбрука
Depo.Життя
8 лютого 2016 12:55
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на Українську правду.

"Державну лікарню Інсбрука жорстко розкритикував посол України у Відні Олександр Щерба: нагальне лікування смертельно хворого українця не склалося через непереборні фінансові перешкоди з боку Інсбрука. Підліток тепер буде лікуватися в Індії", - пише видання Krone.

Лікарня Інсбрука вимагала переведення 250 тисяч євро на рахунок лікарні, 250 тисяч євро у формі банківської гарантії від австрійського банку та повернення 61 тисячі євро боргу за попередніх українських пацієнтів.

У коментарі виданню derStandard представник клініки підтвердила всі вище перелічені умови та наполягає, що всі вони відповідають австрійським законам.

"Розрахунок витрат виробляється відповідно до положень австрійської системи фінансування медичних закладі. Зазначені суми – це не фантазії, вони випливають з вартості операції і попередньо розрахованої невизначеності, яка може привести до істотного збільшення витрат", - пояснила вона.

Як повідомлялося, 17-річному важкохворому українцю Максиму Стасіву, що потребував термінової пересадки кишківника, в клініці Інсбруку відмовили у запланованій операції, вимагаючи оплатити борги інших пацієнтів, а також домоглися невидачі йому візи з метою лікування.

Зараз Максима Стасіва перевезли на операцію до Індії.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя