Австрійка подала в суд на батьків за публікацію її дитячих фото в Facebook

18-річна мешканка Карінтії подала в суд на своїх батьків, які відмовилися видалити зі сторінки Facebook її дитячі фотографії, опубліковані без її згоди
Depo.Життя
15 вересня 2016 14:59
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на The Local Austria.

Дівчина стверджує, що батьки перетворили її життя на пекло, постійно викладаючи її дитячі фотографії інтимного характеру.

"Вони не знали ні сорому, ні почуття міри. Лежала я гола в ліжечку, чи сиділа на горщику - вони фотографували кожен мій крок і викладали на загальний огляд", - каже потерпіла.

З 2009 року батьки виклали в Facebook близько 500 подібних фото для своїх 700 друзів. Батько дівчини відмовився видалити їх, заявивши, що є автором знімків і все права на публікацію належать йому.

Адвокат Майкл Рамі вважає, що у його підопічної є хороші шанси на перемогу в суді. Слухання справи почнеться в листопаді, і якщо вдасться довести, що публікація знімків порушує право на приватне життя, батькам доведеться виплатити потерпілій грошову компенсацію і сплатити всі судові витрати.

За словами адвоката, результат справи може вплинути на закони Австрії щодо приватності, які поки не настільки жорсткі, як у деяких європейських державах.

Наприклад, закони Франції передбачають покарання для кожного, хто самовільно публікує і поширює фотографії іншої людини. Батьки, що публікують фото дітей без їх згоди, ризикують заплатити штраф €45 тис. або провести рік за гратами. У травні поліція Франції закликала батьків не публікувати фотографії дітей з міркувань безпеки, так як ці знімки привертають увагу збоченців.

Дослідження, проведене в 2015 році, показало, що в середньому європейські батьки постять по 200 таких фотографій в рік ще до того, як дитині виповниться 5 років. При цьому 17% батьків навіть ніколи не перевіряли налаштування приватності на Facebook.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя