Австралійський стріт-артист Fintan Magee закінчив свій четвертий мурал у Києві

У рамках фестивалю Mural Social Club, який цими днями проходить в Україні, всесвітньо відомий австралійський вуличний художник Fintan Magee прикрасив 17-поверхову будівлю столиці масштабним муралом із зображенням дівчини з квітами
Depo.Життя
13 липня 2016 17:20
ФОТО: depo.ua

Нова фреска знаходиться за адресою Маяковського, 2/1.

 "Для мене стріт-арт та муралізм зокрема мають важливе соціальне значення, адже, це –подолання розриву між широкою громадськістю та галереєю. Якщо художні інституції стають занадто зосередженими на створенні мистецтва виключно для еліти центру міст, вони автоматично ізолюють арт від широкого загалу. Ось чому я був радий працювати на Троєщині, яка географічно віддалена від центру Києва. Таким чином, ми можемо інтегрувати мистецтво у повсякденне життя людей усього міста",  – підкреслив  Fintan.

Австралійський стріт-артист Fintan Magee закінчив свій четвертий мурал у Києві - фото 1

Fintan Magee відомий своїми муралами по всьому світові. Художник народився у Лісморі (Новий Південний Уельс, Австралія), виріс у Брісбені, маючи репутацію графіті автора. Згодом отримав вишу художню освіту у Griffith University та переїхав до Сіднею. Його роботи часто перекликаються з темою екології. Він використовує особисті історії, щоб розповісти про такі важливі питання як зміна клімату та криза міграції.

Проект створення муралу на Троєщині реалізовано за підтримки Міжнародного Благодійного Фонду "Україно! Я за тебе!".

Австралійський стріт-артист Fintan Magee закінчив свій четвертий мурал у Києві - фото 2

Нагадаємо, фестиваль сучасного мистецтва у громадському просторі Mural Social Club 2016 з 12 травня по 30 липня проходить в Україні. В рамках масштабного арт-івенту більше 30 художників з усього світу створюють 30 муралів та кілька інсталяцій в Києві, Одесі, Чернігові.

Організатором фестивалю виступив благодійний фонд Sky Art Foundation та його засновник Дмитро Палієнко, куратори проекту – Олег Соснов та Юлія Островська.

Серед зірок світового стріт-арту, які приймають участь у проекті: Li-Hill, Rodrigo Branco, Fintan Magee, Borondo, Fikos Antonios, Marat Morik, Telmo & Miel та багато інших. Серед українських стріт-артистів – Aec Interesni Kazki, Роман Мінін, Сергій Радкевич, Саша Корбан.

Проект реалізується за сприяння районних та міських адміністрацій та волонтерських організацій Києва, Чернігова, Одеси.

Sky Art Foundation – благодійний фонд, який був заснований восени 2014 року за ініціативи Дмитра Палієнка. Мета організації – підтримка та розвиток нового покоління українських сучасних художників, а також сприяння міжнародним культурним обмінам та інтеграції української культури у світовий арт-контекст.

Фонд веде активну виставкову та благодійну діяльність, займається організацією міжнародних арт-проектів. Крім того, фінансово підтримує культурні заходи за участю українських художників, засновує гранти талановитим авторам.

 Міжнародний Благодійний Фонд "Україно! Я за тебе!" було створено у квітні 2007 року ініціативними небайдужими до чужої біди людьми, яких об'єднало палке бажання змінити світ на краще. За 6 років діяльності Фонду було надано благодійної допомоги на суму більш ніж 10 млн. грн. та матеріальної допомоги на суму 3,5 млн. грн. Більш 1000 благодійників здійснили акт милосердя, надавши благодійну допомогу. 

ФОТО: Максим Бєлоусов

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя