Авіавиробники хочуть позбутися других пілотів у літаках

Найбільші авіавиробники, зокрема Airbus і Boeing, розробляють автоматизовану систему, завдяки якій можна буде відмовитися від других пілотів в екіпажах пасажирських і вантажних літаків
Depo.Життя
28 грудня 2015 16:12
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на The Times.

Над новою технологією працюють загалом 35 авіавиробників і дослідницьких груп. Упровадження такої системи дозволить компаніям заощадити на кадрах і тим самим знизить собівартість польотів, а також підвищить безпеку, зменшивши кількість помилок, викликаних людським фактором. Фінансуванням розробки займається Єврокомісія.

Проект ACROSS, що розшифровується як "вдосконалена пілотська кабіна для зменшення стресу і робочого навантаження", має на меті створити автопілот, який зможе управляти лайнером при поганій погоді, в разі аварійних ситуацій, а також в сильно завантаженому повітряному просторі. Розробку планується завершити в найближчі півроку.

Водночас експерти висловлюють побоювання, що система не впорається з поставленими завданнями. Так, значній кількості небезпечних інцидентів при польотах запобігають саме пілоти, а не автоматика. А от творці проекту наголошують, що в 2010 році в 60% випадків авіакатастрофи відбувалися через дії екіпажу.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя