Аваков: Фірташа вже викликали на допит в Україну

Олігарх Дмитро Фірташ може прибути на допит в Україну

Про це заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, повідомляє depo.ua з посиланням на "ЛігаБізнемІнформ".

"Пан Фірташ може прибути на допит в Україну для проведення слідчих дій. Повістка така йому ще не вручена, але вона відіслана йому", - сказав Аваков.

"Ми будемо клопотати, щоб він отримав її через процедуру міжнародного слідчого доручення, перебуваючи в Австрії. Сподіваюся, ми зможемо його допитати - або в Україні, або його екстрадують у США, і там ми зможемо провести процесуальні дії. Більшого поки сказати не можу", - заявив міністр.

Він нагадав, що МВС розслідує справу стосовно групи компаній Ostchem, власником яких, в тому числі, є Дмитро Фірташ.

"Група компаній Ostchem звинувачується в тому, що вони шахрайськими схемами завдали державі збитків в 5,7 мільярда гривень. Ці суми доведені і пред'являються слідством", - зазначив міністр.

За його словами, менеджери компаній, які брали участь у цій схемі, разом з менеджерами НАК "Нафтогаз України" і дочірньою компанією НАК Нафтогаз, є прямими фігурантами цієї справи.

"Деякі з них дають свідчення про те, що це все проводилось за безпосередньої участі та керівництва злочинною групою з боку Фірташа. Саме тому він у процесі виклику на допит", - пояснив Аваков.

"Це процесуальна ситуація в рамках справи щодо Ostchem. Відносно особисто Фірташа зараз розслідування не проводиться. Разом з тим є підстави вважати, що Фірташ - один з учасників цієї схеми. Це гіпотеза звинувачення, поки немає рішення суду", - сказав міністр МВС.

Нагадаємо, що ордер на арешт Фірташа був виданий Окружним судом американського штату Іллінойс влітку 2013 р. На початку квітня в США йому пред'явили звинувачення в дачі хабара індійським чиновникам для отримання дозволів на розробку родовищ титану в Індії.

Загалом у справі про створення міжнародної корупційної схеми в якості обвинувачених проходять шість чоловік, включаючи Фірташа, угорського підприємця Андраша Кноппа, громадянина України Сурена Геворгяна, індійського політика Рамачандра Рао і двох комерсантів з Індії та Шрі-Ланки.

Фірташ, у свою чергу, вважає, що справа проти нього сфабрикована і носить політичний характер.

Зазначимо, що Фірташ був затриманий у Відні 12 березня 2014 року за запитом ФБР, поміщений у слідчий ізолятор і звільнений під підписку про невиїзд після внесення застави в 125 млн євро. Віденський суд відмовився екстрадувати Фірташа в США.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme