Астрономи відкрили перший в історії "місяць" за межами Сонячної системи

Астрономи знайшли біля далекої планети за межами Сонячної системи перший в історії екзомісяць

Про це повідомили вчені з Колумбійського університету, передає Depo.ua з посиланням на Science Advances.

З 2009 року астрономи за допомогою телескопів Kepler і TESS знайшли понад 2,2 тисяч екзопланет і майже стільки ж кандидатів в екзопланети, які ще варто перевірити. Екзопланетами називають планети, які схожі на Землю, і де теоретично може існувати життя або бути вода. Такі планети знаходяться всередині так званої "зони життя" - не надто далеко, але і не дуже близько від своїх зірок, щоб температурні умови були не надто критичними і дозволяли існування рідкої води.

Вчені впевнені, що багатопланетні системи, схожі на Сонячну, є нормою для Всесвіту. Однак до останнього часу їм не вдавалося знайти інші атрибути Сонячної системи, наприклад, супутники планет - місяці. Ці космічні об'єкти надто малі для існуючих методів виявлення.

Основним серед них є "метод транзиту", коли вимірюють найдрібніші зміни блиску зірок у момент проходження планет (або інших небесних тіл) між ними та Землею.

Намагаючись знайти екзомісяці, вчені проаналізували дані про 284 екзопланети, знайдені раніше космічним телескопом Kepler.

Астрономи виявили дивний феномен, пов'язаний з планетою Kepler 1625b - невеликі відхилення та погойдування на кривій блиску. Простіше кажучи, планета Kepler 1625b затьмарювала свою зірку з невеликими відхиленнями — пізніше, або раніше.

Спостерігаючи за зіркою та її планетою, вчені дійшли висновку, що разом з планетою рухається її супутник. Розрахунки показали, що маса місяця становить лише 1,5% від маси планети, яка за розмірами схожа на Юпітер. Приблизно таке ж співвідношення мають Земля і Місяць. За словами вчених, і сама планета Kepler 1625b, і її місяць складаються з газу, а враховуючи розміри планети, її супутник нагадує планету Нептун.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #вчені