ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Астрономи прогнозують надпотужний спалах на Сонці

Американські астрономи припускають, що в найближче сторіччя може статися спалах на Сонці, що виведе з ладу електроніку і засоби зв'язку на Землі

Depo.Життя
18 жовтня 2017 17:47
ФОТО: depo.ua

Ймовірність такого спалаху складає 0,01%, що набагато більше, ніж ймовірність падіння на Землю астероїда, передає Depo.ua з посиланням на New Scientist.

Вчені з Гарвардського університету проаналізували дані про нещодавні зміни на Сонці і прийшли до висновку, що наступний сильний спалах відбудеться не пізніше, ніж в найближчі 750 років, а з вирогідністю 0,01% - в найближчі сто років.

"Сонце зазвичай мислиться як друг і джерело життя, але це також може бути і навпаки. Це просто залежить від обставин. Спалах може зламати всю електричну мережу, всі комп'ютери, всі охолоджуючі системи на ядерних реакторах. Багато чого може піти погано", - говорить один з авторів роботи, Аві Леб з Гарвардського університету.

Відзначається, що найбільш сильні спалахи трапляються приблизно кожні 20 мільйонів років. Породжувані ними потоки заряджених частинок здатні знищити озоновий шар, викликати зміни ДНК. Але і менш інтенсивні супервспишкі також можуть привести до серйозних наслідків.

У 1859 році подібний сонячний шторм, так зване Подія Керрінгтона, вже накривав Землю. Тоді стався масштабний збій телеграфних систем. Північні сяйва спостерігалися по всьому світу, навіть над Карибами; також цікаво, що над Скелястими горами вони були настільки яскравими, що світіння розбудило золотошукачів. А найсильніша буря з початку космічної ери (з 1957 року) сталася 13 березня 1989 року. Тоді полярне сяйво бачили в Сімферополі.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя