Астрономи розповіли про нову планету у Сонячній системі

Дослідники з обсерваторії Конкоя опублікували статтю про планету 2007 OR10, яка виявилася третьою за розміром серед карликових планет Сонячної системи

Астрономи розповіли про нову планету у С…

Діаметр нового космічного тіла 1537 кілометрів, і серед об'єктів такого класу тільки Плутон і Еріда більше нової планети, передає depo.ua з посиланням на "Популярну механіку".

2007 OR10 - це третя за розміром карликова планета в Сонячній системі і найбільша з тих, яким досі не присвоєно ім'я. При цьому карликові планети значно менші від нововідкритої, такі як Хаумеа і Макемаке, вважаються досить великими і носять цілком офіційні імена, а не номери.

Астрологи розповіли про нову планету у Сонячній системі - фото 1

Астрономи знали, що 2007 OR10 існує з 2007 року, але сильно недооцінили її розміри через темну поверхню планети і її дивну орбіту. Поверхня планети густого темно-червоного кольору, можливо, завдяки шару метанового льоду, що постійно змінюється. Через недостатню кількість відбитого світла "Кеплер" ледь помітив нову планету, а про її розмір і зовсім не міг нічого сказати. До того ж у неї неймовірно повільний період обертання, доба там триває приблизно 45 годин, а це один з найбільш повільних періодів обертання в нашій космічній системі. Такий ритм разом з довгою еліптичною орбітою ускладнив її спостереження, хоча "Кеплер" зумів на короткий момент засікти новий об'єкт ще в 2014 році.

Планета могла ще довго ховатися від уваги астрономів, якби дослідники з обсерваторії Конкоя не подумали порівняти інформацію, отриману телескопами "Кеплер" і "Гершель". Саме так вони змогли з'ясувати розміри нової планети. До того ж це відкриття передбачає новий розвиток досліджень тих невеликих (а можливо, і досить великих) космічних об'єктів, які постійно з'являються в даних космічних телескопів.

Тепер Паломарськая обсерваторія, та сама, яка вперше повідомила в 2007 році про існування 2007 OR10, розмірковує про можливе присвоєння назви планети. Потім цю назву має визнати Міжнародний астрономічний союз.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme