ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Асоціація банків надумала судитися з НАБУ через абревіатуру

Незалежна асоціація банків має намір судитися з Національним антикорупційним бюро за використання її абревіатури

Depo.Життя
23 січня 2018 13:48
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в повідомленні на сайті асоціації, передає Depo.ua.

Наголошується, що Незалежну асоціацію банків України було створено 4 листопада 2011 року представниками 80 вітчизняних банків. Тоді ж вона отримала свою абревіатуру. 2013 року профільне об'єднання представників банківської спільноти стало власником свідоцтва України на знак для товарів і послуг "НАБУ".

В асоціації зазначають, що звернулись до Кабміну з проханням не допустити дублювання скороченої назви, внаслідок чого, в законі України "Про Національне антикорупційне бюро України" від 14.10.2014 зафіксовано скорочену назву "Національне бюро".

Водночас банкіри обурюються, що керівництво Національного антикорупційного бюро та журналісти продовжують використовувати абревіатуру НАБУ.

Одним із головних аргументів фінансистів є плутанина, яку спричинило дублювання скорочених назв.

У поштову скриньку асоціації надходять листи, адресовані Національному бюро, що містять персональні дані та вельми конфіденційну інформацію, яка охороняється чинним законодавством.

Зокрема в асоціації наводять приклад, коли перший віце-прем'єр-міністр, міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів у своєму посланні до директора Нацбюро Артема Ситника, відправленого за адресою Велика Васильківська, 72 (а це офіційна адреса асоціації банків), розповів про ситуацію з реалізацією нафти та газового конденсату.

Крім цього в асоціації зазначають, що до банкірів регулярно засобами телефонного зв'язку звертаються мас-медіа для отримання коментарів і роз'яснень стосовно затримання суддів чи досудових розслідувань антикорупціонерів.

Банкіри обурються такою плутаниною та залишають за собою право піти до суду.

"Схоже на те, що НАБУ (Асоціації) доведеться позиватися до НАБУ (Бюро). І лише суд (у Києві, а, може, у Страсбурзі) визначить хто, навіщо і чому. А там, вочевидь, і з'ясується: НАБУ – вона чи воно", – резюмується в повідомленні.

Нагадаємо, Національне антикорупційне бюро було створено в квітні 2015 року.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя