Антистрес та вибагливі іграшки: Як коронавірус змінює сексуальне життя українців

Пандемія COVID-19 змусила людство переглянути всі сфери життя. В тому числі, інтимного

Антистрес та вибагливі іграшки: Як корон…
Фото: depositphotos.com

Карантин таки змінив життя українців. Вимушені міри ізоляції змусили людей переглянути ставлення до багатьох речей: від власного здоров’я до споживацього кошику. На фоні зростання стресу люди вчилися по-різному з ним справлятись: допомагали online-заняття з йоги, медитації, з’явилась велика кількість марафонів з розвитку.

Разом з тим карантин вніс і певне напруження у особисті стосунки людей. Багато пар, опинившись у нових умовах, не витримували і розходились, а інші, навпаки, вчились розуміти один одного і виводили стосунки на інший рівень. Великі зміни торкнулись і сексуального життя. Деяким парам довелось вчитись отримувати задоволення, перебуваючи на відстані, а враховуючи те, що під час глобальних світових викликів секс був і лишається одним із найдоступніших способів зняти стрес, то зросла зацікавленість і інтимними товарами.

"Все більше людей розуміють, як наше сексуальне життя впливає на психічне здоров’я", - коментує секс-експерт Домініка Карецос в інтерв’ю Daily Star. Експерт прогнозує, що ринок інтимних товарів у світі в найближчий час поповниться ще більш чуттєвими стимуляторами та адаптованими вібраторами, також справжнім трендом може стати аудіоеротика.

Говорячи в цілому про секс, то, не дивлячись на заклики дистанціюватись, самотнім людям радили знаходити собі "партнера по обіймах". Видання The Guardian, посилаючись на Національний інститут суспільної охорони здоров’я та довкілля Нідерландів  писало про те, що близькість позитивно впливає на емоційний стан людей, які опинились в умовах вимушеної ізоляції, проте наголошувало на важливості постійного партнера та відкритих домовленостей, які б попереджали розповсюдження COVID-19.

Іграшки, керовані додатками та тренд на sexual wellness

Пандемія почала змінювати і життя пересічних українців, - розповідає СЕО LOVESPACE Тарас Крупа. Попит у цьому році зберігся на ті тренди минулого року – це вакуумні стимулятори клітора та смарт-іграшки, іграшки які управляються за допомогою мобільного додатку. Також залишається тренд на продукти sexual wellness (сексуальне здоров’я), адже круто бути здоровим і задоволеним.

"Майже всі топові виробники намагаються створити додаток для того, щоб управляти іграшкою на будь якій відстані, щоб вона вібрувала під музику, під голос, щоб можна було створювати власні режими чи спілкуватися безпосередньо у додатку. За допомогою додатку можна, наприклад, встановлювати додаткові режими або, наприклад, іграшка може перемикатися сама під час сексу, завдяки датчику тиску, якщо ви оберете саме цей режим", - розповідає Тарас. У тренді сексуального здоров’я також менструальні чаші і менструальна білизна. Популярністю користуються тренажери Кегеля, які також можна підключати до додатку. Серед чоловічих товарів, які відносяться до сексуального здоров'я, популярні масажери простати та гідропомпи.

Власниця іншого укаїнського секс-шопу "Feromon.lingerie" Дана Тимофєєва говорить, що об’єм продажу інтимних товарів зріс саме під час першого тривалого карантину навесні, також люди стали сміливішими у своїх покупках. "На початку епідемії вдома опинилось багато здорових людей. Ті, хто здорові, завжди хочуть отримувати задоволення від життя, і секс - це чудовий спосіб", - каже вона. Попит в її магазині зріс на вібратори, анальні пробки, різноманітні еротичні комплекти та ремені для прив’язування партнера.

Враховуючи ту кількість літератури, тренінгів та сексуальних товарів, які пропонує ринок, можна зробити висновок, що все більше людей хочуть вивести своє сексуальне життя на інший рівень. За словами співзасновника LOVESPACE Тараса Крупи, сучасні покупці секс-шопів – це люди від 18 до 70 років, для яких важлива сексуальна сфера, і які хочуть відчувати повноту життя. Це і сімейні пари, у яких вже є діти, але вони прагнуть розвитку в стосунках і просто хочуть банально розважитись.

Довіра в першу чергу

Секс хоч і відносять до переліку кращих антидепресантів, але ключовим аспектом має бути довіра між партнерами, а не банальне бажання сексу, впевнена сексолог та психолог-консультант Ольга Братко. Довіра є ключовим моментом і при викоританні секс-іграшок. Також варто врахувати темперамент партнерів і статеву конституцію.

"Люди, у яких і без того була довіра у відносинах, під час проживання в одному місці довгий час, можуть розвивати ту базу довіри, яку мають. Вони можуть більше та частіше займатись сексом, сублімувати енергію туди", - каже Ольга Братко. Сексолог наголошує, що в нашій країні люди мають вчитись розмовляти один з одним і чути один одного.

"Люди, не маючи таких навиків, починають стикатись з проблемами, коли бачать, що партнер не відповідає очікуванням. Звідси і претензії", - говорить сексолог.

Психолог і сексолог Ірина Філатова також вважає, що секс приносить справжнє задоволення саме у здорових відносинах, там, де є високий рівень довіри.

"Коли його використовують для зняття напруги, то це діє короткостроково. Все одно, що випити спиртне. Проблема не вирішується і стрес залишається", - говорить вона.

Коли людина починає знімати напругу сексом, вона фіксує залежність: частіше ним займається, використовуючи все більш витончені способи задоволення, але повноцінної розрядки не відбувається, тому що недостатньо часу для того, щоб відчути сексуальний інтерес, потяг, за яким слідує збудження. "Застосування секс-іграшок, лубрикантов і мастил прямо впливають на збудження. І ми отримуємо "стояк", але не відчуваємо бажання і смаку. Потім може настати тяжке "похмілля", - застерігає Ірина Філатова.

Фото: depositphotos.com

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"