Антарктида міняє клімат на гренландський, - вчені

Зараз Антарктида в основному суха і холодна, але глобальне потепління призведе до того, що континент стане схожий на вологу і холодну Гренландію

Зараз тала вода вже лежить на поверхні внутрішнього льоду Антарктиди, повідомляє Depo.ua з посиланням на Science Daily.

Таке розташування озер талої води призводить до поверхневого плавлення і руйнування шельфових льодовиків. Моделі припускають, що до кінця цього століття ситуація стане ще серйозніше і клімат Антарктиди стане більш теплим і вологим. Така ситуація нагадує набагато більш вологий клімат Гренландії.

"Ми отримали деяке уявлення про Гренландыю, де сьогодні відбувається набагато більше поверхневе плавлення, і в даний час йде цілий ряд різних процесів. Наприклад, якщо на земному льоді Антарктиди є достатнє поверхневе плавлення, частина цієї води може розтопити крижаний покрив і впливати на потік льоду в океан, як це вже відбувається на більшій частині Гренландського льодового щита", - розповіла співавтор дослідження Алісон Банвелл з університету Колорадо.

У своїй статті Алісон Банвелл і її колеги з Обсерваторії Землі Ламонт-Доерті з Колумбійського університету і Університету Роуен виявили ключові прогалини в розумінні вченими Антарктики. Вони обговорюють необхідність додаткових досліджень, наприклад, того, як сніг на континенті перетворюється на лід; чи може танення льоду на поверхні в кінцевому підсумку досягти основи крижаного покриву; як проходить поширення поверхневих і підповерхневих озер на шельфових льодовиках.

Розуміння і здатність прогнозувати виникнення таких процесів має вирішальне значення для вчених, які хочуть зрозуміти глобальне зростання рівня моря і ризики для прибережних жителів у всьому світі. В кінцевому рахунку, розуміння майбутнього Антарктики, включаючи потенційне підвищення рівня моря, вимагає визнання того, що континент змінюється.

"І це вимагає посилення багатодисциплінарних і міжнародних зусиль. Сьогодні нам потрібні спостереження від польових команд на місцях, з літаків і супутників, і вкрай важливо, щоб крижані щити і кліматичні моделі могли представляти різні процеси, що впливають на танення льоду, гідрологію і динаміку Антарктичного крижаного покриву", - підкреслила Алісон Банвелл.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme