Андрухович пояснив, чому заборона російських телеканалів - це правильне рішення

Заборона – це найдієвіший метод впливу на аудиторію російських телеканалів в Україні
Depo.Життя
24 травня 2016 12:37
ФОТО: depo.ua

Таку думку висловив українських письменник Юрій Андрухович в інтерв'ю газеті "Експрес", передає depo.ua.

Він підтримує рішення Нацради з питань телерадіомовлення щодо заборони в Україні ряду російських телеканалів.

"Цільова аудиторія тих каналів, на мій погляд, це люди такого радянського складу, "совкової" орієнтації. Для них, мабуть, найаргументованiше - це заборона. Тільки тоді вони починають поважати владу, коли вона забороняє й карає. Тому я думаю, що в цілому це правильні дії", - зазначив Андрухович.

На його думку, українці від цієї заборони багато не втратять.

"Тут ніби ніхто з нас, громадян України, не зазнає якихось моральних чи естетичних втрат, якщо на наших екранах не буде російських телеканалів", - зазначив письменник.

Він також вважає, що споживаючи російський контент, зокрема і в галузі літератури та кіно, не варто вибудовувати у своїй свідомості образ "доброго росіянина".

"Ми тішимо себе надією на якихось добрих росіян, на якусь їхню гуманістичну культуру i т. д. Вона ж насправді вся й повністю пропагандистська. I Достоєвський - це пропаганда, i Горький (беру лише великi прiзвища з iсторiї лiтератури) - це пропаганда, i Булгаков -- це теж пропаганда. Тобто куди не подивися! Тому краще на деякий час запровадити карантин. Адже їхня культура -- це дуже серйозний важiль "руского мiра", й вiн, на жаль, не менш важливий вiд танкiв, ракет i навiть ядерної зброї", - переконаний Андрухович.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя