Amnesty International опублікувала рейтинг захищеності месенджерів

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International склала рейтинг захищеності сервісів миттєвого обміну повідомленнями
Depo.Життя
21 жовтня 2016 08:41
ФОТО: depo.ua

Головний критерій, за яким вони аналізувалися – здатність систем шифрування сервісу гарантувати конфіденційність, передає Depo.ua з посиланням на "Дождь".

У першу п'ятірку загального рейтингу надійності системи шифрування увійшли Facebook (Messenger, WhatsApp), Apple (iMessage, FaceTime), Google (Hangouts, Allo, Duo), Telegram (Telegram Messenger) і Line (Line Messenger). На останніх місцях — Tencent (QQ, WeChat), Snapchat і Blackberry (Blackberry Messenger).

Для проведення дослідження Amnesty запросила у компаній стандарти шифрування повідомлень, а також інформацію про внутрішню політику із забезпечення конфіденційності передачі даних. Також організація перевірила, як компанії ставляться до загроз для користувачів, які можуть міститися в месенджерах. У цій частині найбільш важливим для Amnesty стала юридична позиція компанії: чи вважають власники додатків порушенням правил конфіденційності листування посягання на право користувачів на приватне життя і вільне вираження думок. Вищу оцінку за цим критерієм отримали Telegram і Microsoft. Найбільш слабка позиція в цьому відношенні у Viber, Snapchat, Line і Blackberry, йдеться в повідомленні.

Ще одним важливим критерієм стало використання месенджером end-to-end шифрування (end-to-end encryption E2EE). У цій системі зашифрована інформація передається від пристрою до пристрою безпосередньо, без участі будь-яких посередників. Це гарантує користувачам повну конфіденційність листування.

End-to-end шифрування використовують WhatsApp, iMessage, FaceTime, Viber, Duo і Line. У деяких месенджерах така опція є, але вона не використовується за замовчуванням (Telegram, Hangouts, Allo і KakaoTalk). У Blackberry Messenger таке шифрування — окрема і платна для користувачів опція. Система повністю відсутня в Messenger, Skype і Snapchat. При цьому лише кілька месенджерів забезпечують повне шифрування інформації на всіх етапах обміну повідомленнями — iMessage, FaceTime, Viber і Line.

Крім того, найважливішим для складання рейтингу критерієм стало ставлення компаній до запитів влади про розкриття інформації користувачів за відповідним запитом. Всі компанії, крім Tencent (Blackberry), так чи інакше стверджують, що вони не будуть розшифровувати повідомлення на вимогу влади. При цьому найбільш відкрита політика в цьому відношенні у Facebook Messenger, WhatsApp, iMessage, FaceTime, месенджерів Google Hangouts, Allo та Duo), Skype і Snapchat.

Майже всі месенджери досить слабо інформують своїх користувачів про можливі ризики для безпеки інформації. За цим критерієм Amnesty не поставила жодному месенджеру більше одного бала з трьох можливих. Один бал отримали Facebook Messenger, WhatsApp, iMessage, FaceTime, месенджери Google Hangouts, Allo та Duo), Line, Viber, Blackberry і KakaoTalk

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя