Вчені знайшли спосіб протистояти вірусу Зіка

В організмі людини виробляється білок, який може допомогти в боротьбі із вірусом Зіка
Depo.Життя
7 червня 2016 13:55
ФОТО: depo.ua

До такого висновку дійшли дослідники з Медичного центру Університету Техасу, повідомляє depo.ua із посиланням на nv.ua.

Як пише Science Alert, дослідження американських вчених показало, що вірус вражає прогеніторні клітини мозку. Вони відповідають за заміщення загиблих клітин, але вірус блокує частину з них (до 20%), тим самим перешкоджаючи формуванню нейронів. Процес не викликає реакції з боку імунної системи, тому може протікати тижнями.

У той же час вчені з Техасу з'ясували, що в організмі людини виробляється білок, здатний обмежити ефект вірусу Зіка на мозок. Він називається інтерферон-індукований білок 3 (IFITM3). Спостереження за клітинами мишей і людей показали, що цей білок у підвищених кількостях дозволяє зміцнювати клітинні мембрани, ускладнюючи проникнення вірусу всередину. Таким чином IFITM3 перешкоджає розмноженню вірусу в організмі.

"Наша робота дозволяє скласти перше уявлення про те, як наші клітини захищають себе від вірусу Зіка, - розповідає один з учасників дослідження Абрахам Брас. – Наші результати показують, що у віруса Зіка є слабкості, які ми можемо використовувати, щоб запобігти або зупинити інфекцію".

Поки вплив IFITM3 було вивчено лише в лабораторних умовах на зразках клітин мишей і людей, і вченим ще належить з'ясувати його вплив в цілому організмі. Техаські вчені планують продовжити дослідження і знайти механізми, що сприяють підвищенню рівня IFITM3 в організмі.

Як підкреслює ScienceAlert, це може призвести до розробки ліків від Зіка і інших вірусів, яких наразі не існує.

Вірус Зіка поширюється у світі з минулого року. Наразі спалахи інфекції спостерігаються у 52-х країнах світу. У ряді держав, в тому числі Австралії, Великобританії і США, були зареєстровані випадки захворювань.

Основну загрозу вірус Зікаа несе вагітним жінкам, викликаючи у новонароджених мікроцефалію – захворювання, яке супроводжується значним зменшенням розмірів головного мозку і черепа. Протягом місяців вчені не були впевнені, що між цим захворюванням і вірусом існує зв'язок. Його наявність була підтверджена в квітні поточного року. Тоді Всесвітня організація охорони здоров'я офіційно заявила, що вірус Зіка призводить до появи на світ немовлят з мікроцефалією.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя