UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Американські вчені винайшли нову форму життя: Що відомо про ксеноботів

Вчені з американського університету Вермонта оголосили про створення перших у світі живих роботів, які самовідновлюються

Про це у вівторок, 14 січня, повідомляє CNN. Вчені назвали своє творіння "абсолютно новою формою життя", передає Depo.ua з посиланням на ТСН.

Роботи були створені зі стовбурових клітин африканських жаб виду Xenopus laevis (гладка шпорцева жаба). Саме тому вони отримали назву ксеноботи.

Розмір цих "живих" істот – менше міліметра. Як відзначають вчені, вони можуть вільно рухатися серцево-судинною системою людини, виживати без "їжі" протягом кількох тижнів і навіть "працювати" в групах. 

Особливість стовбурових клітин в тому, що вони можуть розвиватися в клітини будь-якого типу. Саме цю їхню унікальну характеристику використовували вчені університету Вермонта, підключивши до дослідження суперкомп'ютери Deep Green.

Враховуючи біофізику клітин і задані умов, спеціальний алгоритм створив тисячі можливих конфігурацій "еволюції" клітин. Після цього вчені вишикували їх у відповідності з порадами штучного інтелекту.

У чашці Петрі клітини сформували стабільні структури, які ніколи не зустрічалися в природі. При цьому ксеноботи були генетично на 100% жабами.

Поки вчені змогли змусити "нову форму життя" пересуватися у відповідності із завданнями. Цього вдалося досягнути завдяки тому, що ксеноботи зібрані з клітин шкіри і серця ембріона. Перші – пасивні і служать свого роду зовнішньою оболонкою або каркасом. Своєю чергою, клітини серцевої м'язи скорочуються і приводять у рух ксенобота. 

"Це нові живі машини, – зазначив Джошуа Бонгард, один з авторів відкриття. – У традиційному розумінні вони не роботи і не живі істоти. Це новий клас істот: живі програмовані організми". 

Вчені окремо відзначили, що ксеноботи абсолютно нешкідливі для людського організму. У майбутньому їх можна буде використовувати для цілого спектра різних завдань: очищення радіоактивного забруднення, збору микропластика в океанах, "точкового" постачання ліків у людське тіло тощо.

Вчені університету Вермонта присвятили частину релізу про своє відкриття можливим ризикам. Окремо відзначено, що ксеноботи можуть виживати у зовнішньому середовищі протягом тижня і при цьому вони не зможуть відтворюватися або розвиватися. 

Крім того, фахівці зазначили, що участь суперкомп'ютера у створенні "живих роботів" так само не є небезпечною.

"Зараз складно уявити, як штучний інтелект може створити небезпечний організм", – зазначили вчені. 

Нагадаємо, вчені виявили в Індонезії п’ять нових видів птахів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme