ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Американські вчені навчилися зараджати смартфон лазером

Дослідники з Вашингтонського університету розробили новий спосіб зарядки смартфона за допомогою лазерів

Depo.Життя
22 лютого 2018 19:26
ФОТО: depo.ua

Команда розробників запевняє, що метод зарядки безпечний і використовує вузький невидимий промінь від лазерного випромінювача для зарядки акумулятора смартфона, передає Depo.ua з посиланням на Новое время.

Щоб створити лазерну зарядку, команда змонтувала тонкий силовий осередок на задній панелі смартфона, який може приймати енергію від лазера. Металевий радіатор з плоскою пластиною також знаходиться на задній панелі смартфона, щоб допомогти розсіяти надлишок тепла від лазера.

Також в пристрій додано відбивач, який вимикає лазер, якщо людина рухається шляхом променя. Річ у тім, що лазер, який використовували при випробуванні зарядки нового типу, може пошкодити око або шкіру людини

Лазер, який заряджає смартфон, генерує вузько сфокусовані промені в ближньому інфрачервоному діапазоні: в цьому діапазоні працюють, наприклад, прилади нічного бачення. Дослідники говорять, що лазерна система може заряджати смартфон так само швидко, як це робить USB-кабель.

В експерименті смартфон заряджали на відстані 4,3 метра. Також повідомляється, що вченим вдалося заряджати смартфон лазером потужністю 1,36 ват протягом восьми годин без перегріву.

Дослідники сподіваються, що технологію можна буде застосовувати і для зарядки інших пристроїв: відео- та фотокамер, планшетів і комп'ютерів. У найближчій перспективі лазер зможе роздавати енергію гаджетам з відстані в 12 метрів.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя