UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Компанія із США, що стежить за авіаперельотами, надала слідству інформацію про розбитий літак МАУ

Американська компанія Aireon, що спеціалізується на глобальній системі спостереження за літаками,  зібрала дані про положення літака компанії "Міжнародні авіалінії України" (МАУ), що летів рейсом PS752 з Тегерана до Києва і розбився відразу після вильоту. Дані передані слідчим, які ведуть розслідування

Про це повідомила в четвер, 9 січня, представниця Aireon, передає Depo.ua з посиланням на DW.

Компанія спеціалізується на глобальній системі спостереження і спостереження за літаками, використовуючи для цього космічні супутники, що дозволяє збирати більш точну інформацію, ніж зазвичай доступна на комерційних сайтах трекінгу авіарейсів.

У 2019 Aireon надала уточнені дані про становище розбився в Ефіопії Boeing 737 Max, що дозволили знайти паралелі з крахом в 2018 році такого ж літака в Індонезії. Це дозволило швидше зрозуміти причини аварій.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо і президент США Дональд Трамп обговорили по телефону ситуацію на Близькому сході і катастрофу українського авіалайнера в Ірані

Як заявив прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо, Канада розраховує відіграти значну роль в розслідуванні Іраном катастрофи літака МАУ, в результаті якої загинули 63 громадяни Канади - хоча у цих двох країн немає дипломатичних відносин. 

9 січня в Україні оголосили днем жалоби за жертвами авіакатастрофи в Ірані.

Довідка: У середу, 8 січня, невдовзі після зльоту з тегеранського аеропорту імені Імама Хомейні, розбився літак Boeing-737 української авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" (МАУ), який виконував рейс PS752 "Тегеран-Київ". Він мав прилетіти до столиці України о 8:10.

Згодом з'явились фото та відео з місця авіакатстрофи в Ірані. Також, за дорученням президента України Володимира Зеленського, при Раді національної безпеки і оборони (РНБО) України було створено оперативний штаб у зв'язку з трагедією.

Всього в результаті трагедії загинули 176 людей: 9 членів екіпажу літака та 167 пасажирів. Серед них – близько 30 дітей.

Слід зазначити, що серед загиблих, – люди з різних країн. 82 громадянина Ірану, 63 – Канади, 2+9 (екіпаж) – України, 10 –Швеції, 4 – Афганістану, 3 – ФРН і ще 3 – Великої Британії.

Відомо, що вже було знайдено обидва бортові самописця з Boeing-737, який виконував трагічний рейс, однак Іран не хоче віддавати "чорні скриньки" ані Україні, ані компанії Boeing.

Також повідомлялося, що міністр закордонних справ України Вадим Пристайко під час телефонної розмови з очільником МЗС Ірану Джавадом Заріфом домовилися координувати дії слідчих груп обох країн для з'ясування причини аварії українського літака Boeing 737 в Тегерані.

Водночас прем'єр-міністр України Олексій Гончарук відмовився називати причини або ж ймоврні версії авіакатастрофи літака МАУ в Ірані до завершення розслідування.

 

Читайте також: В Ірані розбився український пасажирський літак (ХРОНІКА)

Хто загинув і що сталося: Офіційні дані про падіння українського літака в Тегерані

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme