Активісти знімають громадянську блокаду Криму, - Іслямов

Активісти громадянської блокади Криму знімають усі пости на адмінкордоні з півостровом
Depo.Життя
31 грудня 2015 11:54
ФОТО: depo.ua

Про це в ефірі телеканалу "112 Україна" повідомив координатор торгової та енергетичної блокади Криму Ленур Іслямов, передає depo.ua.

"У товарній частині блокади уряд все-таки почув нас, і постанову, яка її запроваджує, хоч і половинчаста, але в цілому в тому дусі, в якому ми хотіли б його бачити, тому ми знімаємо всі пости - у нас їх рівно 6, по два пости на кожній дорозі. Вони залишаються в спостережній формі і нікого не зупиняють", - сказав Іслямов.

За його словами, далі всі цивільні активісти передислокуються і перебуватимуть на КПВВ на кордоні з АР Крим разом з прикордонниками "по дві людини, які спостерігатимуть за проходженням процедур, які, згідно з українським законодавством, повинні проходити всі, хто входить і виходить з території України".

"Це будуть суто наглядові функції, щоб громадяни України, переміщаючись туди і назад, мали можливість підійти до них і поскаржитися, що, припустимо, якісь недобросовісні прикордонники або митники беруть мзду ... Ми це побачимо і прийдемо розберемося, але поки таких випадків не було ", - сказав Іслямов.

Він також підтвердив, що з 1 січня 2016 року в Крим будуть припинені поставки електроенергії з території України, бо закінчується дія старого контракту, а новий швидше за все не буде підписаний, оскільки влада Росії не піде на те, щоб вказати в контракті умовах, що електроенергія поставляється в АР Крим у складі України.

Разом з тим Іслямов підкреслив, що в даний момент падінь нових опор на кордоні з Кримом не зафіксовано.

Нагадаємо, що в Криму відчувається гострий дефіцит електрики з вечора 21 листопада, коли невідомі підірвали на Херсонщині усі ЛЕП, що ведуть на півторів. 2 і 15 грудня президент Росії Володимир Путін особисто "вмикнув" першу нитку так званого енергомосту з Кубані в Крим, однак це не допомогло вирішити проблему з електропостачанням.

Активісти енергоблокади погодилися з 8 грудня увімкнути одну ЛЕП, однак пообіцяли продовжити енергоблокаду, якщо Верховна Рада на офіційному рівні не заборонить постачання на півострів електрики. Увечері 30 грудня опора увімкненої ЛЕП завалилася через аварію й перетік електрики припинився

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя