Активісти патрулюватимуть "кордон" з Кримом разом з поліцією та прикордонниками

Громадське об'єднання "Аскер", сформоване учасниками акції з громадянської блокади Криму, яке наразі завершує своє юридичне оформлення, організовує спільне з поліцією патрулювання Генічеського, Каланчацького та Чаплинського районів Херсонської області
Depo.Життя
25 лютого 2016 09:03
ФОТО: depo.ua

Про це розповів глава штабу акції Ленур Іслямов, передає depo.ua з посиланням на "Крим.Реалії".

"Це не боротьба з екстремізмом і сепаратизмом, а боротьба саме з грабежами, з такими елементарними речами, як крадіжки особистого майна в людей. Взаємодія з поліцією в плані безпеки в цих районах, наведення порядку там. Може, поліції все-таки недостатньо в тому обсязі, який потрібен на такій території, тому ми будемо допомагати", – пояснив Іслямов.

За його словами, такі плани узгоджені з місцевою поліцією. На цей час завершується навчання активістів спільно з прикордонниками, а в подальшому відбуватиметься навчання з поліцейськими для організації спільного патрулювання.

Начальник Генічеської поліції Андрій Лещенко підтвердив, що таке патрулювання планується.

"Така практика існує не тільки в нашому районі, а й по всій Україні. Люди виявляють активну громадянську позицію, допомагають поліції в охороні порядку. Ми повинні це тільки вітати", – сказав Лещенко.

Він зазначив, що патрулювання планують організувати після того, як активісти пройдуть процес реєстрації свого об'єднання і будуть завершені "всі юридичні питання".

"Це не перше громадське формування, що разом з поліцейськими несе службу в районі. У нас є громадське формування "Хорт", представники якого разом з нашим співробітниками несуть службу з охорони порядку в Новоолексіївці", – додав він.

Зазначимо, активісти з громадського формування "Аскер" будуть розділені на три загони, які чергуватимуть на КПВВ в "Каланчак", "Чаплинка" і "Чонгар". Однак терміни початку спільної з прикордонниками служби невідомі.

За словами активістів, вони не отримуватимуть зарплати, оскільки виконують свою роботу на добровільних засадах. Але форму, за їхніми словами, отримали в якості благодійної допомоги з Туреччини, і в подальшому спиратимуться на пожертвування.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя