Афанасьєв: Затриманням Сущенка Росія дала карт-бланш на нові санкції

Затримавши українського журналіста Романа Сущенка, Росія дала повний карт-бланш для посилення санкцій
Depo.Життя
5 жовтня 2016 05:32
ФОТО: depo.ua

Таку думку висловив активіст громадянського спротиву російській окупації Криму і колишній політв'язень Кремля Геннадій Афанасьєв в ефірі "Еспресо.TV", передає Depo.ua.

За його словами, нещодавно в ОБСЄ українська делегація виступала на саміті щодо свободи слова, і цей виступ став своєрідною перемогою. Росії це не сподобалося. Тому арешт журналіста Романа Сущенка виглядає, як помста і намагання виправдати свої вчинки.

"Російська Федерація намагається зробити наших журналістів агентами розвідки. Російська Федерація дала повний карт-бланш для того, щоб посилити санкції, їх продовжити. А також це можливість для України змінити відносини з Францією, яка мала дещо проросійську позицію", - зазначив Афанасьєв.

Нагадаємо, паризький кореспондент видання "Укрінформ" Роман Сущенко, який прибув на Росію у приватних справах, був затриманий працівниками ФСБ  30 вересня начебто за шпигунство.

У ФСБ стверджують, що Сущенко на користь ГУР Міноборони України "цілеспрямовано збирав відомості про діяльність Збройних сил і військ Нацгвардії Росії, що становлять державну таємницю і просочування яких за кордон могло завдати шкоди обороноздатності держави".

В "Укрінформі" заявили, що всі звинувачення "в шпигунстві" на адресу журналіста, можуть розцінюватися лише як ще один зухвалий і неправомірний акт з боку Росії щодо українських громадян.

Згодом стало відомо, що українського журналіста на Росії захищатиме відомий адвокат Марк Фейгін. Зустрічі з підзахисним Фейгін зміг добитися тільки 4 жовтня