UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Аджика отримала статус пам'ятки культурної спадщини Грузії

Технології виготовлення абхазької і мегрельської (грузинської) аджики надано статус пам'ятки нематеріальної культурної спадщини

Про це йдеться в розпорядженні директора Національного агентства з охорони культурної спадщини Грузії Ніколоза Антідзе, повідомляє Depo.ua з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Присвоїти статус пам'ятника нематеріальної культурної спадщини елементу нематеріальної культурної спадщини - "Технології виготовлення "абхазької солі - апірпіл-джика" і мегрельської аджики", - йдеться в повідомленні.

Службі інформаційних систем Національного агентства доручено відобразити дані об'єкта в державному реєстрі пам'яток Грузії.

Виходячи з того, що перець був завезений до Грузії з Європи в XV столітті, експерти припускають, що поява абхазької аджики пов'язана саме з цим періодом.

Аджику використовували не тільки в кулінарії, але і в лікувальних цілях. Зокрема, з метою превенції захворювань шлунково-кишкового тракту. Колхидська низина складалася з болотної території, і була велика небезпека поширення малярії, з чим місцеве населення боролося саме за допомогою використання гострого перцю.

Нагадаємо, статус нематеріальної пам'ятника культури в Грузії раніше надали грузинському застіллю, багатовіковій традиційній технології витримування вина в глиняній посудині - квеврі, культурі грузинської пшениці, грузинському народному медичному знанню і традиціям його застосування, а також усіх трьох видів грузинської писемності та грузинської боротьби.

Довідка. Аджика - абхазька і грузинська гостра приправа у вигляді пастоподібної маси, до складу якої входять перетерті (традиційно - на камені) червоний перець, коріандр, пажитник блакитний (уцхо-сунелі) й інші пряні трави (свіжі або сушені), часник, з додаванням невеликої кількості кухонної солі.

Національне агентство з охорони культурної спадщини Грузії функціонує в країні у відповідності до конвенції ЮНЕСКО 2003 року про національну охорону нематеріальної культурної спадщини. Агентство, яке приєдналося до конвенції з 2008 року, покликане реєструвати і зберігати, досліджувати і популяризувати зразки нематеріальної культури Грузії.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme