Адвокати розповіли про здоров'я двох поранених українських моряків

Адвокати відвідали в СІЗО "Матроська тиша" військовополонених українських моряків Андрія Ейдера і Андрія Артеменка, які отримали поранення під час затримання Росією суден поблизу Керченської протоки

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на повідомлення у Фейсбуці російських адвокаток Олександри Маркової та Марії Куракіної.

За словами захисників, моряки почуваються краще.

"Знову відвідала свого підзахисного - Ейдера Андрія, українського військовополоненого, який міститься наразі в СІЗО 1 УФСІН Росії у м Москві (Матроська тиша). (...) Що стосується здоров'я, то Андрій йде на поправку - коліна нормально згинаються, шви зняли ... уламок з ноги лікарі вирішили не витягувати через те, що цей уламок дуже маленький і зайвий раз шматувати ногу буде гірше", - написала Маркова.

За її словами, Ейдер висловив стурбованість з приводу того, що його переведуть з "Матроської тиші" в СІЗО "Лефортово" до решти ув'язнених до того, як він встигне остаточно одужати. Зі свого боку вона пообіцяла взяти це питання під свій контроль.

Маркова вказала, що візит до Ейдера був обумовлений не стільки робочими питаннями щодо захисту, скільки тим, що у нього 20 грудня день народження - виповнюється 19 років (наймолодший з військовополонених - ред).

За словами адвоката, Ейдер тримається мужньо і "приховує емоції", але видно, що сумує за рідними.

У свою чергу, адвокатка Марія Куракіна напередодні відвідала військовополоненого українського моряка Артеменка в СІЗО "Матроська тиша".

"Почувається краще, ліва рука ще турбує, осколкове поранення дається взнаки, уламок потрапив у зап'ястя і функції руки відновлюються поступово, але позитивна динаміка є. Зір нормалізувався, бачить", - написала Куракіна.

Артеменко повідомив, що отримав передачі від рідних і близьких, від волонтерів, а також листи з підтримкою з України, Латвії, Грузії та Об'єднаних Арабських Еміратів.

"З триваючих дивацтв у справі: до нього знову приходили якісь невідомі люди, аж чотири людини, намагалися вивести на розмову про справу і ставили чимало питань, щодо оцінки того, що відбувається. Роз'яснила йому, як потрібно себе поводити в такій ситуації. Найголовніше - проявляти твердість і стійкість, наша команда єдина, всі один одного підтримують. Ми будемо робити все від нас залежне у справі для якнайшвидшого повернення військовополонених моряків додому", - поінформувала адвокатка.

Нагадаємо, 25 листопада російські прикордонні кораблі здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України та захопили три українських кораблі - "Бердянськ", "Нікополь" і "Яни Капу".

27 листопада окупаційний суд Сімферополя арештував 15 моряків, а 28 листопада - обрав запобіжний захід у вигляді арешту в СІЗО ще дев'яти українським морякам, захопленим в полон у Керченській протоці.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #Росія