Адвокати розповіли про варіанти звільнення Клиха і Карпюка

У справі визволення незаконно ув’язнених на Росії українців Станіслава Клиха і Миколи Карпюка ведуться політичні переговори. Адвокати ж зі свого боку розглядають три можливі варіанти звільнення політв’язнів
Depo.Життя
23 червня 2016 18:02
ФОТО: depo.ua

Про це у четвер розповіла на прес-конференції адвокат Клиха Марина Дубровіна, повідомляє  depo.ua з посиланням на Укрінформ.

"Нам, як адвокатам, про обмін українських в’язнів нічого поки не відомо. Але точно знаємо, що політичний процес іде, ідуть переговори", - сказала Дубровіна.

Вона не уточнила, на якому саме рівні ведуться політичні переговори, пославшись на те, що "адвокатам про це ніхто не повідомляє".

"Ви повинні розуміти, що це не рівень адвокатів. Але коли у верхах буде прийнято рішення, то все, що буде потрібно зробити з нашої сторони для звільнення наших підзахисних, ми зробимо", - наголосила адвокат.

При цьому адвокат Карпюка Докка Іцлаєв розповів, що у справі незаконно засуджених на Росії українців Карпюка та Клиха існує три варіанти розвитку подій.

"Перший сценарій: той, який був із Савченко, помилування та обмін. Другий сценарій – передача по лінії Міністерства юстиції, суд визнає дійсним російський вирок і людина передається для відбування покарання в Україні. І третій варіант – це продовження тих юридичних процедур на Росії та потім уже звернення до Європейського суду", - сказав Іцлаєв.

За його словами, безумовно хотілося б, щоб ці справи були вирішені першим шляхом, "не відкладаючи розв’язання цього питання на роки".

Раніше Міністерство юстиції України направило до Росії запит про видачу Станіслава Клиха.

Нагадаємо, що 26 травня Верховний суд Чечні виніс обвинувальний вирок, яким визнав Карпюка і Клиха винними в участі в бойових діях на боці чеченських сепаратистів у 1990-х роках. Карпюка засудили до 22,5 років колонії, Клиха — до 20 років колонії.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя